Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak sprzęgła w nissanie qashqaiu 2.0 benzyna


Janek0812

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .
Jestem nowy na tym forum i przeszukałem całe forum i niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, A mianowicie posiadam qashqaia 2.0 benzynę i w zeszłym tygodniu jadąc autostradą uciekło mi sprzęgło to znaczy pedał spadł całkowicie do podłogi i nie dało juz się wbić biegu. Po ściągnięciu auta do domu i odpowietrzeniu układu sprzęgło wróciło. Niestety tylko na chwilę, Po przejechaniu kilku kilometrów pedał sprzęgła ponownie wpadał do podłogi., Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem. Dodam tylko że sprzegło brało bardzo nisko.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik umarł, lub nieszczelność w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro po odpowietrzeniu sprzęgło odżywa to znaczy że są nieszczelności w układzie spowodowane prawdopodobnie uszkodzeniem tłoczków w wysprzęgniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sugerowałbym uszkodzony wysprzęglik. Przy okazji wymiany zobacz w jakim stanie jest sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za informację. Czyli czeka mnie rozebranie całego sprzegła tak? A co do wycieków to ich niestety nie widać ani nie ubywa płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już dokładnie takie same objawy w dwóch samochodach. Niestety winowajcą był wysprzęglik i konieczny był demontaż skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za odpowiedz. Czyli czeka mnie dłuższa zabawa z tym sprzęgłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...