Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alusy od Mazdy do QQ?


nicramz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zimą jeżdżę QQ+2 na alusach 16 ale te były nietrafionym zakupem - ładne ale... made in PRC :) No i jak to w życiu bywa skąpy traci 2 razy - po 1 sezonie wyrosły na nich purchle - serio. Ostatnio widziałem ładne 16 alu od Mazdy 6 - ten sam rozmiar 5X114,3 ale nie wiem czy otwór centrujący tj 68 i ET 52,5 będą ok do mojego wozu? Pomóżcie, podpowiedzcie coś bo estetycznie 16 alu oryginalne Nissana jakoś do mnie nie przemawiają a więcej wschodnich wynalazków, jak mówi Donald Trump, Made in Ćajna, nie chcę oglądać :)

Edytowane przez nicramz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslales zeby je popiaskowac i od nowa pomalowac jak nalezy, np. na modny ostatnio czarny lub inny wedle upodoban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myslales zeby je popiaskowac i od nowa pomalowac jak nalezy, np. na modny ostatnio czarny lub inny wedle upodoban

Felgi starałem się wyrównać czyszcząc drobnym papierem i pokryte są gumą w sprayu :) ale ubytki w materiale są tak duże że ich estetyka po piaskowaniu malowaniu i tak pozostawiałaby dużo do życzenia.

witam.z tego co sie orientuje to qq ma et 40 czyli pasowacnie beda.

Czyli przy wyższym ET auto miałoby węziej rozstawione koła, jeśli dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniejsze et koło wystaje wiecej.(tak mi to ktoś kiedyś tłumaczył)w "poradach eksploatacyjnych" jest tabela

z przelicznikiem.z reguły powinno się montować felgi o takich parametrach jakie są w oryginale lub takie jakie zaleca producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, prosto i przystępnie:

https://xfelgi.pl/info/poradnik

 

Nie dobrałem stylistycznie felg na zimę do xtraila, więc poszły jako letnie 17tki do i30 żony. Szczęście, że rozstaw ten sam, musiałem dokupić jedynie pierścienie centrujące bo te dla nissana różniły się o 1mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, nie zmienia to faktu, że ładne alu 16" do QQ będą trudne do znalezienia :)

Zrób zdjęcie z boku auta, są konfiguratory gdzie możesz wstawić swoje i sprawdzać jak będą wyglądały dane felgi, dodatkowo w różnych rozmiarach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie 17"???

Szkoda prawie nowych zimówek :)

Zrób zdjęcie z boku auta, są konfiguratory gdzie możesz wstawić swoje i sprawdzać jak będą wyglądały dane felgi, dodatkowo w różnych rozmiarach

Tak kupiłem  te 16 :) ale niestety nie kupiłem OZetów albo innych BBSów i wyszło jak wyszło - materiał z jakiego są zrobione jest bardzo niskiej jakości, nic to, oszczędność odbija się często czkawką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to prawda, ja nauczony doświadczeniem, wolę raz wydać więcej i mieć spokój. Nie dotyczy to tylko auta.

Co do samych felg, jako markę mogę polecić Borbet, cena rozsądna, a do jakości Made in Germany, nie mogę sie przyczepić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...