Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automat. Powinien stać na wzniesieniu czy nie?? Jak jest u was??


Radar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie jak ruszacie pod górę wzniesienie bądź inna krzywiznę i macie wrzucony "bieg" D czy wasze auto stoi do póki nie ruszycie czy ma tendencję do "staczania" się w dół??

Pytam bo automat ładnie włącza biegi te do przodu jak i ten do tyłu... Nie szarpie... Jak jest u was?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem coś nadrukował ?,  może po angielsku ?

 

"macie wrzucony "bieg" D czy wasze auto stoi do póki nie ruszycie czy ma tendencję do "staczania" się w dół??  słuchaj póki nie ruszę , czyli mam hamulec, to auto zawsze stoi, bo jest na hamulcu i nie idzie w dół 

 

załóżmy jednak, że włączmy "D" , puszczamy hamulec i  nigdy się nie spotkałem z tym, że automat na D cię cofał nawet na górce, owszem zdarza się natomiast tak, że mimo że mamy na D bez gazu to opory na górce są takie, że stoi w miejscu, czasami byłem na stromym slipie, ciężka łódka, wrzucałem D i tak się nie cofał.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie wiadomo co autor miał na myśli..... Właśnie chodzi o moment puszczenia hamulca... Mi auto się cofa zanim dodam gazu. Teraz 2 pytanie czy sama wymiana oleju w skrzyni pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na wzniesieniu, na włączonym biegu i puszczonym hamulcu, auto stoi nieruchomo. Cofanie się auta po puszczeniu hamulca na wzniesieniu będzie , kiedy pochylenie będzie znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz trzeba ustalić ile to jest znaczne nachylenie :)

 

Czy to jest znaczne nachylenie??

post-100348-0-24520900-1494439082_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie. Patrzac na zdjecie tyle powinien wytrzymać. U mnie trzyma, a po 3-4sec lekko popuszcza i znowu łapie.

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...