Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350z] Dziwne stuknięcia z lewej strony - pomoc w diagnozie


walu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

wiadomo, ze na odleglosc zwykle ciezko cokolwiek zdiagnozowac - ale moze ktos mial podobny problem, albo kojarzy chociaz symptom...

 

Ostatnio na trasie nagle pojawila sie nastepujaca rzecz. Podczas jazdy (i tylko wtedy, nie na postojue), w momencie dodawania mocniej gazu slychac lekki metaliczny dzwiek. (Cos jakby ktos wlozyl wiatrak do wiaderka - wiem, opisowo :D). Mam tez wrazenie, ze ten dzwiek sie nasila na "nagrzanym" silniku, ale moze to tylko moja wkręta.

 

Dzwiek dochodzi jakby sprzed kierowcy, ale ciezko to zdiagnozowac, bo jak mowilem wystepuje podczas jazdy :D

 

Najbardziej to slychac na 2-gim biegu w okolicach 3-4 tys (im wiecej tym szybsze i glosniejsze stukanie). Na wolnych obrotach cos tam cichutko pierdzi, ale to jest niemalze niezauwazne (wiadomo wydech tez robi swoje i ciezko wszystk wylapac). Na postoju tego raczej, dzwinych dzwiekow nie uswiadczylem.

 

Co jeszcze:

* Przy odpalaniu czasem tez slychac jednorazowo takie metaliczne trzasniecie.

* Jak mowilem TYLKO podczas jazdy i tylko przy dodawaniu gazu

* To przypadek raczej (chociaz kto wie) ale ok 2-3 mc temu wymienilem oliwe na Vavoline 10w60 - moze to ma zwiazek? Ale z drugiej strony problem wystepuje max tydzien.

 

Nie mam totalnie pomyslu co to moze byc - ktos ma jakies sugestie??

 

edit: (wiadomo jaka jakos, podczas jazdy) Sprobowalem to nagrac, nalepiej slychac stukanie pomiedzy 4, a 7 sekunda..(https://drive.google.com/file/d/0B7E4pUHJfZwJMXRtaWpEQ1lWSUE/view)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja bym obstawiał osłonę wydechu - wpada w rezonans i przy naporze powietrza podczas jazdy odtyka budy albo wydechu.

Spróbuj podczas jazdy wrzucić luz i przegazować do tych 3-4 tyś. obrotów.

Ewentualnie może to być wkład katalizatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona wydechu wydaje bardzo denerwujące dźwięki i ma to do siebie że może hałasować przez cały czas lub w danym zakresie prędkości np. 60km/h gdy minie ten zakres hałas ustaje gdy zwolnimy hałas powraca, prędkość spadnie hałas ustaje. Zaczął bym na Twoim miejscu od sprawdzenia osłon wydechu, choć to ciężka diagnoza bo gdy hałas występuje w danym zakresie prędkości to pod spodem wszystko zdaje się być w najlepszym porządku. Ja u siebie kiedyś pod blachy osłony popodkładałem gąbkę (spokojnie dla celów testowych jedynie, nie zapali się) i dopiero to wskazało mi miejsce gdzie brzęczała osłona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho panewki stukaja i to fest !! Na luzie przugazowke rob miedzy 2500 a 3000 to powinno byc najbardziej slyszalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho panewki stukaja i to fest !! Na luzie przugazowke rob miedzy 2500 a 3000 to powinno byc najbardziej slyszalne

Kuba to wie jak podnieść na duchu :D

Też mi to przyszło na myśl jak przeczytałem opis ale nie chciałem złowrozyc. Miałem tak w Celice i to właśnie były panewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...