Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Lakier podstawowy i bezbarwny


tomekx8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

będę miał wymienianą szybę przednią bo korozja złapała przy uszczelce i przed założeniem nowej chciał psiknąć lakierem bazowym i bezbarwnym. Byłem już w sklepie typowo budowlanym, bo w żadnym innym nie mają, zorientować się cenowo. Kod lakieru to Z01. Puszka sprayu chyba 100ml  bazowego (wysokość butelki Coli 0,5l) kosztuje 65zł, a bezbarwnego (cena ponoć w promocji to 19zł). Chciałbym zapytać Was czy to są normalne, dobre ceny? Nie chcę przepłacić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie budowlanym to jakim lakierem będziesz malował ?, latexem do ścian, czy olejną ? Na allegro za 55zl + przesylka masz taki zestaw 3 puszek , primer , baza, bezbarwny. W zupelnosci wystarczy a nawet zostanie, dodatkowo masz tam instrukcje.  W profesjonalnej mieszalni lakierów do aut, dobiorą Ci lakier uwzględniając nawet starzenie się lakieru. Z powodu korozji szyba nie musi byc wymieniana, chyba ze tez Ci zardzewiala. Ha ha.

Edytowane przez Kazik_R52
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazik szyba nie zardzewieje a pęknie w pizdu. ..jak mi w Almerze :D

Pod uszczelką sobię rosła aż szyba mi pękła po całości!

Przy wymianie fachura oczyścić rdze i zabezpieczył blachę i wkleił szybę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie budowlanym to jakim lakierem będziesz malował ?, latexem do ścian, czy olejną ? Na allegro za 55zl + przesylka masz taki zestaw 3 puszek , primer , baza, bezbarwny. W zupelnosci wystarczy a nawet zostanie, dodatkowo masz tam instrukcje.  W profesjonalnej mieszalni lakierów do aut, dobiorą Ci lakier uwzględniając nawet starzenie się lakieru. Z powodu korozji szyba nie musi byc wymieniana, chyba ze tez Ci zardzewiala. Ha ha.

Dokładnie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek co ty się wygłupiasz z tym lakierem ze sklepu budowlanego. Podjedź do lakiernika, dobierze ci lakier (z tym starzeniem to przesada jak pisał Kazik) w zestawie po 100 ml (primer, baza i bezbarwny) i zapłacisz grosze albo zlecisz mu to ci też zrobi zabezpieczenie, bo z tego co piszesz to śmiem twierdzić że doświadczenia nie masz i po roku bąble masz spowrotem a lakiernik na pewno da ci gwarancję na dwa trzy lata a na pewno 5 lat masz z głowy

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba mi już dawno pękła właśnie od tej rdzy. Ten co mi jutro będzie szybę wymieniał to jedynie mi to zabezpieczy, jak powiedział brunoxem, ale mi tego nie pomaluje. A chodzi mi o to żeby maznąć farbą też pod uszczelką, tam gdzie już moja ręka nie sięgnie, jak szyba będzie już założona. Dlaczego tak mi na tym zależy? Może farba dodatkowo zabezpieczy, jak kolejna rdza będzie "brać" to najpierw "uderzy" w farbę, a nie bezpośrednio w zabezpieczenie. Nie wiem może źle myślę, sorki za głupie pytania.

 

A jeszcze takie pytanie, ten co będzie wymieniał szybę powiedział, że w tym miejscu gdzie jest ta rdza, po wyczyszczeniu i zabezpieczeniu, to po 2, 3 latach rdza znowu da znać o sobie. Możliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, możliwe, bo tam już może być korozja tzw. międzykrystaliczna, wewnątrz blachy i nawet jak usuniesz dokładnie rdzę zewnątrz to w środku nie usuniesz tylko możesz tę część wyciąć i dospawać nowy kawałek blachy czy profila. Dokładnie oczyść, odtłuść powierzchnię i pomaluj ale przed założeniem szyby.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, możliwe, bo tam już może być korozja tzw. międzykrystaliczna, wewnątrz blachy i nawet jak usuniesz dokładnie rdzę zewnątrz to w środku nie usuniesz tylko możesz tę część wyciąć i dospawać nowy kawałek blachy czy profila. Dokładnie oczyść, odtłuść powierzchnię i pomaluj ale przed założeniem szyby.

No właśnie dlatego chciałem kupić farbę. A powiedz mi gdzie mogą jej dorobić w Warszawie oczywiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Szyba mi już dawno pękła właśnie od tej rdzy. Ten co mi jutro będzie szybę wymieniał to jedynie mi to zabezpieczy, jak powiedział brunoxem, ale mi tego nie pomaluje. A chodzi mi o to żeby maznąć farbą też pod uszczelką, tam gdzie już moja ręka nie sięgnie, jak szyba będzie już założona. Dlaczego tak mi na tym zależy? Może farba dodatkowo zabezpieczy, jak kolejna rdza będzie "brać" to najpierw "uderzy" w farbę, a nie bezpośrednio w zabezpieczenie. Nie wiem może źle myślę, sorki za głupie pytania.

 

A jeszcze takie pytanie, ten co będzie wymieniał szybę powiedział, że w tym miejscu gdzie jest ta rdza, po wyczyszczeniu i zabezpieczeniu, to po 2, 3 latach rdza znowu da znać o sobie. Możliwe to?

Brunoxa musisz pokryc lakierem bo ci go wymyje, trzeba dlugo czekac az zareaguje z rdza i utwardzi sie porzadnie (min. 24h), potem prysnac lakierem. Edytowane przez mike12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi wymyje bo nie bardzo rozumiem?

Wg mnie kolejność postępowania jest taka:

1) Oczyszczam z rdzy

2) Kładę brunox

3) Kładę farbę

4) Kładę bezbarwną

*Między kolejnymi etapami 24h przerwy, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Tak, po nalozeniu brunoxa odczekac ok. 24h aby nie lepil sie i byl twardy. Potem prysnac lakier ze 3 warstwy w odstepach 5-10min. i jak troche podeschnie to ze 3 warstwy bezbarwnego. Bedzie na jakis czas zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem z Warszawy ale wrzuć w google zapytanie, mieszalnia lakierów, a potem poczytaj opinie i wszystko będziesz miał "na talerzu"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było by gdybyś napisał jak sobie poradziłeś a nuż widelec ktoś inny z Twego opisu skorzysta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...