Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Dziwne problemy z alarmem


Tomi_St
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam problemy z alarmem (montowany przez dealera przy zakupie - Cobra AK4626).

 

Jakiś czas temu alarm często włączał się bez przyczyny krótko po jego uzbrojeniu. Dioda sygnalizująca w alarmie, informowała o problemie z czujkami ruchu.

Więc je wyłączyłem (zakleiłem taśmą póki co), alarm już nie włącza sie krótko po uzbroleniu, ale dalej zdarzają sie fałszywe alarmy.

Ostatnio alarm właczył sie wieczorem w garażu (na 100% nic sie nie działo), po jego wyłączeniu syrena zapikała 4 razy, a dioda informująca o przyczynie alarmu także mrugała 4 razy co oznacza "alarm z powodu próby uruchomienia silnika". Jaka próba uruchomienia silnika jak nikt nawet nie zbliżał się do auta ?

To już jakaś kompletna paranoja. :blink:

 

Czy ktoś miał podobne problemy z alarmem ?

Czy orientujecie się czy można jakoś wyłączyć samą syrenę (kiedyś  były specjalne kluczyki do ich odłączania, teraz nie mam nic takiego) ?

 

Alarmu pewnie nie da się ot tak odłaczyć od auta, pewnie bedzie koniczna wizyta w serwisie, tylko, że alarm zakładał zupełnie inne ASO i łatwo chyba nie będzie się do niego dostać.

A może da sie konfigurować alarm przez szynę CAN (złacze diagnostyczne) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz się zdarzyło, że bez przyczyny zawył. Było to ponad rok temu i oby tak już zostało :-)

Co do samego alarmu, to oby się nie okazało, że ASO zamontowało Ci fabryczny od Nissana - te lubią stwarzać problemy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy te samozapłony alarmu nie powodują także otwarcia centralnego zamka. Jeżeli tak, to problem może tkwić w zamku a nie alarmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu mam problemy z alarmem (montowany przez dealera przy zakupie - Cobra AK4626).

 

Jakiś czas temu alarm często włączał się bez przyczyny krótko po jego uzbrojeniu. Dioda sygnalizująca w alarmie, informowała o problemie z czujkami ruchu.

Więc je wyłączyłem (zakleiłem taśmą póki co), alarm już nie włącza sie krótko po uzbroleniu, ale dalej zdarzają sie fałszywe alarmy.

Ostatnio alarm właczył sie wieczorem w garażu (na 100% nic sie nie działo), po jego wyłączeniu syrena zapikała 4 razy, a dioda informująca o przyczynie alarmu także mrugała 4 razy co oznacza "alarm z powodu próby uruchomienia silnika". Jaka próba uruchomienia silnika jak nikt nawet nie zbliżał się do auta ?

To już jakaś kompletna paranoja. :blink:

 

Czy ktoś miał podobne problemy z alarmem ?

Czy orientujecie się czy można jakoś wyłączyć samą syrenę (kiedyś  były specjalne kluczyki do ich odłączania, teraz nie mam nic takiego) ?

 

Alarmu pewnie nie da się ot tak odłaczyć od auta, pewnie bedzie koniczna wizyta w serwisie, tylko, że alarm zakładał zupełnie inne ASO i łatwo chyba nie będzie się do niego dostać.

A może da sie konfigurować alarm przez szynę CAN (złacze diagnostyczne) ?

Tomi,4 piknięcia odnoszą się również do otwarcia maski silnika,jeżeli masz czujnik podłączony do alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, że jak dioda która mrugnięciami określa co spowodowało alarm mruga 4 razy (co odpowiada próbie uruchomienia silnika - pewnie wykrywany jest po prostu nagły znaczny wzrost poboru pradu) to syrena też pika 4 razy.

 

W instrukcji jest napisane: W przypadku ingerencji lub próby włamania, rozbrajaniu alarmu towarzyszy dodatkowe 3-krotne ostrzeżenie akustyczne i optyczne kierunkowskazami.

Nic nie piszą o 4 krotnym.

 

Włączenie alermu nie powoduje otwarcia centarlnego zamka (tego by jeszcze brakowało  ^_^  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane: W przypadku ingerencji lub próby włamania, rozbrajaniu alarmu towarzyszy dodatkowe 3-krotne ostrzeżenie akustyczne i optyczne kierunkowskazami.

Nic nie piszą o 4 krotnym.

 

To ostrzeżenie, a właściwie informacja jest w momencie otwierania auta ( wiesz, w takiej sytuacji, ze uruchamial sie alarm ).

Mam to samo w xtrailu, bywaly dni, ze uruchamial sie kilka-kilkanaście razy dziennie lub w nocy w garażu...

Oczywiście w Aso nie znaleźli przyczyny, od jakiegoś czasu nie wlacza się i nie ma to nic wspólnego z wilgotnością, myjnią itp co sugerowal serwis. Po czasie zastanawiam sie po cholerę ja w ogóle to zamówiłem, wykupując Gapa...

 

Natomiast dzisiaj dolewając płynu do spryskiwaczy, zauważyłem że coś mi opier.... wygłuszenie maski, a w sobotę tego jeszcze nie było. W garażu na pewno nic nie mam, wystarczyło raz być leniwym i zostawić auto pod chmurka??

Macie jakieś skuteczne sposoby na myszy ew. kuny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak...wiatrówka (może być dubeltówka czy jakaś inna śrutówka), kawał słoniny...w zastawionych sidłach, trutka na szczury...wyłożona przy każdym kole, powieszenie zdechłego kota (zamiennie może być jakiś mrówkojad) w komorze silnika, rozpalenie ogniska wokół auta połączone z nocnym czuwaniem, ewentualnie zasadzka z dzidą w wykopanym uprzednio dole przykrytym liśćmi, tudzież wzorem niektórych powieszenie pod maską kostki klozetowej typu "Domestos" (w celu ograniczenia kosztów może być też "Agent MAX" z Biedry) choć równie dobrze można osikać każde koło, dając do zrozumienia gryzoniowi czyj jest teren. :D  ;)

 

A tak serio herson, to wyrazy współczucia. Ile ja się kiedyś nawalczył w podobnej batalii i bez większych rezultatów. :wacko: Dopiero przeprowadzka skończyła temat (żeby nie było tak różowo, to w zamian pierzaste mi teraz, za przeproszeniem, srają na wóz). :angry:

Masz garaż więc chowaj sprzęt do niego (miej na uwadze, że głupia rura intercoolera do kosiarki kosztuje ponad 700 zł więc nie chcę nawet myśleć ile do X-Traktora). No więc wehikuł na noc do nory, a może w tym czasie podły zwierz znajdzie inne auto, a może nawet pasek alternatora tegoż auta znajdzie wrednego zwierza. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zbieg okoliczności, że jak dioda która mrugnięciami określa co spowodowało alarm mruga 4 razy (co odpowiada próbie uruchomienia silnika - pewnie wykrywany jest po prostu nagły znaczny wzrost poboru pradu) to syrena też pika 4 razy.

 

W instrukcji jest napisane: W przypadku ingerencji lub próby włamania, rozbrajaniu alarmu towarzyszy dodatkowe 3-krotne ostrzeżenie akustyczne i optyczne kierunkowskazami.

Nic nie piszą o 4 krotnym.

 

Włączenie alermu nie powoduje otwarcia centarlnego zamka (tego by jeszcze brakowało  ^_^  )

Tomi,jedź do serwisu niech obniżą czujność-wrażliwość alarmu.Ja tak miałem,włączał się skubany kiedy chciał,po wyregulowaniu mam spokój do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis PGD na Krzemionkach w Krakowie, nie słyszał o takiej regulacji ;)

 

Co do gryzoni, je...niec musiał wleźć ostatniej nocy, muszę zawołać serwis od napędu bramy w garażu.

Widać przylazlo toto do ciepłego. I30 mojej żony stoi obok po wiatą i nieruszone. Od prawie trzech tygodni, odkąd urodziła mi malzowina syna, nie jeżdżony, tyle co zmienić koła.

 

PS koła w Xie osobiscie obsikalem juz po kilka razy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis PGD na Krzemionkach w Krakowie, nie słyszał o takiej regulacji ;)

 

Co do gryzoni, je...niec musiał wleźć ostatniej nocy, muszę zawołać serwis od napędu bramy w garażu.

Widać przylazlo toto do ciepłego. I30 mojej żony stoi obok po wiatą i nieruszone. Od prawie trzech tygodni, odkąd urodziła mi malzowina syna, nie jeżdżony, tyle co zmienić koła.

 

PS koła w Xie osobiscie obsikalem juz po kilka razy :)

Kurna! I kolega się nie przyznał!? A gdzie pępkowe!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzysz, po cesarskim żona wyszła po dwóch dniach do domu, a że moje drugie dziecię jest z innej strefy czasowej, nie mialem siły na pępkowe.

Aaaale od poniedziałku urlop ojcowski, więc pępkowe zaczynam jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam pytanie czy udało się może finalnie rozwiązać kłopot który opisał Tomi_St, czy pozostaje tylko ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...