Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zmieniarka cd


007Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebowalbym pomocy w sprawie obslugi dzialania badz rozkodowania zmieniarki cd do nissan x trail t 30.

Zmieniarka ma prad. Wydaje przerywany sygnal dzwiekowy. Migaja diody. Jednak na radiu jest komunikat "NO MAG".

Nie mozna wlozyc plyty do srodka.

Pytanie co z tym fantem dalej mozna zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Fantom4

Witam,

Jestem tu nowy ale mam dokładnie ten sam problem. Oryginalna zmieniarka chyba się uszkodziła: nie przyjmuje płyt i wyświetla "CD ERROR".

Druga i trzecia :) zmieniarka zakupione jako używane ale mają dokładnie ten sam objaw jak u 007Kamil: po podłączeniu wszystkie gniazda 1-6 mrugają na pomarańczowo i jednocześnie piszczą. Tak jakby brak sparowania z radiem ? Jednak w tej oryginalnej mimo 

komunikatu cd error po podłączeniu kostki kontrolki migną 2-3 razy na pomarańczowo i gasną.

Czy ktoś z doświadczonych forumowiczów jest w stanie cokolwiek pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia w x-trailach są przypisane do VINu pojazdu i w innym nie ruszą więc może ze zmieniarkami jest tak samo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

 

Witam,

Jestem tu nowy ale mam dokładnie ten sam problem. Oryginalna zmieniarka chyba się uszkodziła: nie przyjmuje płyt i wyświetla "CD ERROR".

Druga i trzecia :) zmieniarka zakupione jako używane ale mają dokładnie ten sam objaw jak u 007Kamil: po podłączeniu wszystkie gniazda 1-6 mrugają na pomarańczowo i jednocześnie piszczą. Tak jakby brak sparowania z radiem ? Jednak w tej oryginalnej mimo 

komunikatu cd error po podłączeniu kostki kontrolki migną 2-3 razy na pomarańczowo i gasną.

Czy ktoś z doświadczonych forumowiczów jest w stanie cokolwiek pomóc ?

Czy znaleźliście jakieś rozwiązanie? Bo u mnie dokładnie to samo - oryginalna padła w trakcie słuchania płyt (nie zmieniła już na następną, 3x szumiała, próbując coś zdziałać z płytami w środku i się wyłączała z komunikatem "CD ERROR". Jedna kupiona używka była całkiem martwa, ale druga zachowuje się dokładnie tak, jak piszecie - gniazda mrugają i piszczą jednocześnie + komunikat "NO MAG".

Radio ct138, zmieniarka Clarion.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tu filmik jak naprawić utkniętą płytę w nissan cd 6


chyba, że chodzi o oddzielną to nie pomogę. Ewentualnie przewód się uszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka pojedyncza. 5 płyt już wyjąłem, została 6. najniższa.

Ale w kupionej 'nowej' jest dokładnie taki objaw, jak opisali poprzednicy. Po naciśnięciu Eject albo któregoś z klawiszy płyt, zmieniarka 3x błyska diodami płyt i piszczy jednocześnie i koniec. W starej na wyświetlaczu pojawia się napis "CD Error", w 'nowej' "NO MAG". Ten sam problem znalazłem na paru zagranicznych stronach, więc to raczej nie wina kabla, tylko jakiegoś niesparowania sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam całą książkę serwisowa do zmieniarki pp-2538t jak ktoś chętny to mogę wysłać.

 

Ja teraz tuninguje ta zmieniarke żeby podpiąć do niej moduł BT jak skończę to opowiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Ja teraz tuninguje ta zmieniarke żeby podpiąć do niej moduł BT jak skończę to opowiem co i jak.

 

Witam.

Jakieś pozytywne wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kochani, po wyjechaniu z fabryki radio i zmieniarka za niejako ze sobą spięte. Jeśli kupiliście bądź macie nie działająca zmieniarkę z komunikatem na radiu 'no mag' to oznacza że któraś z części (radio lub zmieniarka) jest dokupiona osobno z innego auta.

Miałem ten kłopot, zmieniarka mi się zepsuła i wywaliłem ją w cholerę, zamawiając druga z allegro. Oczywiście nie działała.

Pojechałem z tym do magika od audio i okazało się, że zrobiłem błąd wyrzucając stara zmieniarkę - jakiś element ze starej przelutowuje się do nowej i radio je rozpoznaje jako 'swoje'.

To ten nissanowski NATS chyba.

 

Rozwiązaniem jest jednoczesną wymiana obu elementów ale tylko z jednego dawcy.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...