Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Różnica usa a europa


sebek12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje od jakiegoś czasu nissana murano z51. Większość oferowanych modeli to wersje amerykańskie, a ja wolałbym wersję europejską. Więc mam pytanie do kolegów jakie są podstawowe różnice, czym te auta będą się równić, jakie są plusy a jakie minusy tych aut. Ja głównie rozpoznaje te wersje po wyglądzie lewarka zmiany biegów tz. brak możliwości ręcznej zmiany biegów, bardzo was proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murano to auto amerykańskie, na rynku europejskim jest sprzedawana wersja amerykańska dostosowana do przepisów i rynku EU. to nie są różne samochody.

Murano europejskie ma inną nazwę i nazywa się Skoda Yeti. 

 

tak naprawdę, to znajdź samochód warty zakupu nie ważne czy EU czy USA, znajdź z pewnym przebiegiem, serwisowany, bezwypadkowy lub z dzwonem akceptowalnym

 

ja bym chciał kupić Z51 USA w wersji Platinium, niedawno sprowadzone (serwisowane w USA), z dobrym Carfaxem z którego by wynikało że jest regularnie serwisowane co 3500-5000 mil, a auto miało uszkodzenia powierzchowne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, bardzo dziekuje ci za odpowiedz, zauważyłem jeszcze że murana z usa nie posiadają spryskiwaczy reflektorów czyli raczej to nie lampy xenonowe tylko zwykłe, oraz nie posiadają nagłóśnienia bosse. I jeszcze ciekaw jestem dlaczego nie ma mozliwości w modelach z usa recznej zmiany biegów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murano z51 nie występuje w tzw. wersji europejskięj.

Jest sprzedawany za to w wielu wersjach wyposażenia.

Wystarczy wejść na stronę dowolnego dilera w USA i sobie sprawdzić.

Proponuję poczytać na oficjalnych stronach Nissana, a nie polegać na przemyśleniach

tzw. specjalistów.

Pozdrawiam. wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w różnych latach wyposażenie mogło się zmieniać i tak np. 2011 roku w USA wersja SL , czyli średnia już chyba miała 11 głośników z BOSE, skóry, wersja najwyższa LE miała już xenony, podgrzewane tylne siedzenia, były dodatkowe opcje jak navi, pakiety premium, platinium,  dodatkową opcją był też napęd AWD, czyli mogłeś mieć full wypasa z napędem tylko FWD, bo ktoś z Florydy uznał iż to zbędny wydatek, skoro nigdy nie ma śniegu. 

 

tak jak pisze kolega wkar, możesz sprawdzić na stronach USA co mają używane modele

 

manualna zmiana biegów (symulacja), nie ma żadnego znacznia , tego się nie używa, a używanie tego, poza chwilową ciekawostką jest męczące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...