Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Awaria centralnego zamka?


PatrycjaK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z centralnym zamkiem w mojej Almerze. Od paru dni pilot działał jakby słabiej a dzisiaj w ogóle nie zareagował wiec wymieniłam baterie na nowe. Niestety to nic nie pomogło. Drzwi mogę otworzyć kluczykiem tylko od strony pasażera, a jak to robie to zaczynaja mrygać swiatła awaryjne i w srodku zaczyna piszczec ze drzwi otwarte. zeby przestało mrygać i piszczec musze zamknac drzwi od srodka. NIe moge otworzyć drzwi kierowcy ani okien będac w srodku. Spanikowałam że zatrzasne się w samochodzie i nie będę mogła wyjść więc nawet nie sprawdziłam czy moge auto odpalić. Zaczełam szukać w internecie informacji i tylko bardziej sie skolowałam. Nie wiem co robić, nie wiem czy samochod w ogole odpali i czy nie zatrzasne się w srodku. Jest to mój pierwszy samochód, a jak przystało na blondynke sama nic nie wymyśle. Czy jest ktoś kto jest mi w stanie jakoś pomóc i wytłumaczyć w czym problem? Z góry dziekuje i blagam o pomoc.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz alarm w aucie..?? Może to być sygnał że zasilanie w nim pada i baterie trzeba wymienić. Albo coś ze stacyjką się dzieje,  switch informujący że kluczyk wyjęty nie rozłącza i stąd takie cyrki. Sama tego raczej nie ogarniesz. Spróbuj rozłączyć akumulator, jeśli to wina samej elektroniki, może się zresetuje, ale zwróć uwagę czy do radia potrzebny Ci kod aktywacyjny po rozłączeniu napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam alarmu. Myslalam że to coś z pilotem a okazuje się że może być ze stacyjka? Spróbuję rozłączyć akumulator, mam nadzieję że pomoże. Dam znać.

 

P.

 

Edit: Po włożeniu kluczyka do stacyjki zamki tak jakby puściły i mogłam od środka otworzyć wszystkie drzwi. Co najważniejsze dla mnie to że mogę odpalić samochód. Pilot jednak dalej nie reaguje. Nie wiem już sama co się dzieje. Czy to stacyjka tak jak kolega wyżej wspomniałem czy coś innego. Niestety mieszkam w UK i sama z mechanikami się nie dogadam więc zanim pojadę do mechanika chciałabym już wiedzieć mniej więcej co jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...