Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

J11 Podgrzewana szyba przednia


mr Horhe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem napisać nowy temat o podgrzewanej szybie przedniej.

Mianowicie po m-cu od kupna dało się zauważyć po stronie kierowcy na wysokości wzroku mniej więcej w połowie wysokości szyby półkolisty ślad . Odtłuszczałem,woskowałem ,polerowane szmatką z mikrofibry,zmieniałem co 3 mce wycieraczki od drogich do tanich a ślad sobie był....Zgłoszalem do Aso ,

ględziełem i w końcu mi wymienili na nową .Zakupiłem sobie nową naklejkę na przednią szybę i po m-Cu mam to samo,już myślałem że mi tej szyby nie wymienili tylko jakoś spolerowali ale rocznik ma 2016....

JAK u Was z szybami pogdrzewanymi...

Jak to sprawdzić, pśikany wodą na szybę i ręką lub szmatką wycieramy jak się pojawia pod palcami lub po wytarciu pojawiają się ww objawy to macie wadę fabryczna szyby. W aso mówią że to typowe bo po mojej drugiej reklamacji szyby sprawdzali szyby J11 z podgrzewana szybą i inne też zostawia taki ,,ślad''.Jutro postaram się to jakoś nagrać i sfotografować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba to samo, ale u mnie widac to dopiero na mokrej szybie. Jakby tlusty placek. Strasznie irytujace. Po wymianie wycieraczek jest lepiej, ale dalej jest to widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Note dłuuugo,dłuugo miałem podobny ślad po obydwu stronach.Było to od przyssawek jak we fabryce montowali szybę.


Nie szło tego niczym zmyć,zniknęło dopiero chyba po ponad dwóch latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Takie pytanie, czy orientuje się ktoś z was, czy można wymienić zwykłą szybę na podrzewaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat taki ogólny więc wrzucę fotkę ode mnie jak fajnie to działa

 

Before

40fe775642f2ea88d4227603e7664c1c.jpg

 

I po 2 min

ed10f322284f3b59055a49e5dc9256bc.jpg

 

20cc2ed5f3d4f244742b36709efc1396.jpg

Edytowane przez pawcio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam akurat problem z podgrzewaną przednią szybą bo mi przestała działać. Sprawdzali mi bezpieczniki ( dwie godziny) okazało się że są dobre, teraz mam wizytę koleją bo okazuje się że jeszcze są jakieś moduły odpowiedzialne za podgrzewanie szyby albo kostka i będą szukać. Jak to działało to było super ale hmm no cóż przestało działać. Przy okazji przeczytałem gdzieś w jakimiś magazynie motoryzacyjnym że to częsty przypadek właśnie w QQ J11. No w piątek jadę do serwisu zobaczymy co oni powiedzą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam akurat problem z podgrzewaną przednią szybą bo mi przestała działać. Sprawdzali mi bezpieczniki ( dwie godziny) okazało się że są dobre, teraz mam wizytę koleją bo okazuje się że jeszcze są jakieś moduły odpowiedzialne za podgrzewanie szyby albo kostka i będą szukać. Jak to działało to było super ale hmm no cóż przestało działać. Przy okazji przeczytałem gdzieś w jakimiś magazynie motoryzacyjnym że to częsty przypadek właśnie w QQ J11. No w piątek jadę do serwisu zobaczymy co oni powiedzą.  

Czy udało usunąć się usterkę, bo mam u siebie podobny przypadek: po naciśnięciu przycisku  włącza się nagrzewnica bo zmienia się odgłos silnika, ale podgrzewanie nie działa. W serwisie chcieli mi demontować cały kokpit, koszt ogromny. Proszę o podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...
W dniu 24.03.2018 o 08:47, slawhnat napisał:

Czy udało usunąć się usterkę, bo mam u siebie podobny przypadek: po naciśnięciu przycisku  włącza się nagrzewnica bo zmienia się odgłos silnika, ale podgrzewanie nie działa. W serwisie chcieli mi demontować cały kokpit, koszt ogromny. Proszę o podpowiedź

Odkopuję temat, ponieważ dzisiaj u mnie identyczna sytuacja. Po włączeniu grzanej szyby podnosi obroty silnika powyżej 1tys, ale nic się nie dzieje.
Wcześniej rozmrażał aż miło.

Czy udało się może zdiagnozować i naprawić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba przednia jest sterowana przez moduł klimatyzacji za panelem klimy, dwa przekazniki w któreś ze skrzynek w komorze silnika, dwa bezpieczniki 40A chyba przy klemie plusowej lub któreś ze skrzynek w komorze silnika, bezpiecznik 10A na ipdm w komorze silnika i przekaznik po zapłonie/ włączonym silniku, który chyba jest częścią tego IPDM (inteligentny moduł dystrybucji napiięcia, czy jak to się zwie). Teraz pytanie, czy świeci się kontrolka przycisku grzania przedniej szyby po naciśnięciu. Panel klimy steruje przekaźnikami, a te działają pod warunkiem jeśli przekaźnik i bezpiecznik w ipdm są sprawne. Jeśli są sprawne, a szyba nie grzej to walnięty jest jeden (przy jednym pół szyby powinno grzać) lub oba przekaźniki lub bezpieczniki 40A. Jeśli wszystko jest sprawne to walnięte są wiązki lub grzałki szyb. To takie moje pomysły jako zaczepienie. Tyle, że nie wiem czy wspomniane elementy nie są współdzielone z innymi, ale wtedy coś więcej mogłoby nie dziaałać oprócz szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...