Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stukanie i wisząca sonda lambda


makosg

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, gdy jade autem to słychać jakiś stukot w podwoziu, nie zawsze, np gdy przejeżdżam po nierównościach to nic nie słychać, ale po pewnym czasie nagle coś walnie ze dwa razy. 2 tyg temu wymienianą miałam sonde lambde i od tego czasu coś ciągle mi tam słychać na dole. Jak nie coś "pyrka" przy tłumiku to teraz jeszcze jakieś trzaskanie.

 

Czy może to być ta wisząca sonda? Czy powinna tak wisieć w ogóle?

post-105240-0-27820300-1495905241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda ma byc wkrecona. Na pewno to sonda? Bo nie widać dokładnie

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie wydaje z mężem że to sonda. Nie mam możliwości na razie żeby zrobić lepsze zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na konektor/złączkę sondy z instalacją auta .

Pojęcia nie mam jak to powinno być umocowane , ale zdaje się że konektor powinien mieć zatrzask/objemkę z bolcem który wkłada się w otwór w podwoziu w celu unieruchomienia i zabezpieczenia przed urwaniem kabli podczas jazdy w terenie , powinien być schowany za ramą auta aby tak swobodnie nie zwisał ./ dyndał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi właśnie pół tego co widać wyglądało na sondę, bo jakoś ten kabel wygląda nowo i tak pomyślałam. Dzięki, mam nadzieje że to tak tylko trzaska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w złącze sondy  jest umocowane do ramy , tak jak na załączonym zdjęciu .Pozdrawiam

post-100888-0-87634800-1496241690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzięki, sonda przymocowana, ale okazało się że to coś innego. Na przednim drążku stabilizatora nie mam tego zacisku na jednej gumie i ona zjechała i dlatego coś stuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...