Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wypięte kostki (lewa noga kierowcy)


LukkoGracz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zdejmując plastik przy lewej nodze kierowcy natknąłem sie na dwie do niczego niepodpięte kostki wie ktoś o co tu chodzi?:)

post-102852-0-75150000-1496308220_thumb.jpeg

post-102852-0-27044900-1496308475_thumb.jpeg

Edytowane przez LukkoGracz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przypuszczać, że są to kostki od wyposażenia, które nie jest u ciebie zamontowane. Mam znajomego który projektuje wiązki kablowe do samochodow ciężarowych. Z reguły jest tak, że projektuje się wiazki pod dany model samochodu z maksymalnym wyposażeniem. Niestety nie wszystkie przewody czy złączki są wykorzystywane z racji, że klient zamawiający samochód nie zawsze sobie życzy to czy tamto. Skoro wszystko działa to nie ma czego szukać. Ewentualnie lepsza wersja Twojego samochodu mogła być wyposażona np. w podświetlenia tzw. Ambient Light lub jakiegos asystenta.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby wszystko działa z tym, że ostatnio zaczęła mi sie zapalać kontrolka airbagu, próbowałem resetować z kluczyka i nic, mechanik widzi błąd lecz wykasować sie nie da, powiedział ze trzeba kierownice rozbierać czy cos tam, wyczytałem gdzieś żeby popatrzeć właśnie kostki i tak sobie pomyślałem ze to jedna z nich ale z tego co piszesz kolego to chyba jest to wykluczone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już wyszedł na forum w jakimś innym dziale ale sam migajacego airbaga przerabialem. Z kluczyka i tego "dupsnika" od otwartych drzwi kierowcy udało mi się skasować błąd lecz powracał. Byłem na kilku komputerach i urządzeniach diagnostycznych ale dopiero ASO potrafiło się do tego odpowiednio ustosunkować. Najpierw na telefon powiedzieli mi aby sprawdzić kostki pod fotelami, o ile dobrze pamiętam szarego koloru, dwupinowe. Były dobrze podpiete.

Pojechałem do ASO po 5 minutach diagnoza uszkodzonego zwijaka kierownicy. To taka taśma odpowiedziała za możliwość ruchów kierownica. Szukałem na internecie ale mojego numeru części nie mogłem znaleźć. W ostateczności zamówiłem w ASO ze zmianą, wyszło razem ok. 700zł nowa i oryginalna część. Do dziś przejechałem na niej niemal 200000km. Czas robocizny to nie całą godziną, po wcześniejszym zamówieniu części.

 

Dodam, że błąd na komputerze w ASO wykazał brak poduszki kierowcy.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marcin3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzalem dzisiaj u siebie jak to w moim wypadku wygląda. Panelu całkowicie nie zdejmowalem z racji, że zabieralem się za to na parkingu czekając na moją lepszą połówkę. Znalazłem tam także 2 kostki (dużą i małą) z czego obie są zczepione z jakimiś innymi i przymocowane do metalowej konstrukcji. Jak znajdę więcej czasu na to, to rozepnę ta mniejsza kostkę i dam znać co przestało działać :D

 

Łatwo odszedł ten panel? Też tam muszę zajrzeć a z niektórymi trzeba się ostro szarpać.

Do końca nie zdejmowałem, dolny zatrzask poddał się dość łatwo na górny nie miałem czasu ale wydawało mi się, że wyczułem także otwór, w którym mogła być przykręcona śruba.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez marcin3006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodzi łatwo, jeszcze łatwiej jak ma sie "łapki" do podważania tapicerki, ale z pewnością uda Ci sie zdjąć ten plastik ręcznie:) tylko z wyczuciem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to napewno:) ja wczoraj sie namęczyłem wygłuszając drzwi, 5h na pare przednich :o

post-102852-0-67405900-1496641248_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szumy z zewnątrz to nie słyszę różnicy, przy zmianie głośników i wygluszeniu jest gro lepiej:)

Zajrzalem dzisiaj u siebie jak to w moim wypadku wygląda. Panelu całkowicie nie zdejmowalem z racji, że zabieralem się za to na parkingu czekając na moją lepszą połówkę. Znalazłem tam także 2 kostki (dużą i małą) z czego obie są zczepione z jakimiś innymi i przymocowane do metalowej konstrukcji. Jak znajdę więcej czasu na to, to rozepnę ta mniejsza kostkę i dam znać co przestało działać :D

 

Do końca nie zdejmowałem, dolny zatrzask poddał się dość łatwo na górny nie miałem czasu ale wydawało mi się, że wyczułem także otwór, w którym mogła być przykręcona śruba.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Jak tam Marcin? wypinałeś te kostki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli chodzi o szumy z zewnątrz to nie słyszę różnicy, przy zmianie głośników i wygluszeniu jest gro lepiej:)

 

Jak tam Marcin? wypinałeś te kostki?

Sorrki, całkiem o tym zapomniałem, postaram się to sprawdzić na dniach.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...