Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki olej w połączeniu


ivangrozny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym prosić o następującą pomoc;

po zdjęciu osłony zauważyłem bardzo niewielki wyciek z widocznego na zdjęciu połączenia bloku silnika chyba ze skrzynią bądź inną obudową w kierunku skrzyni. Chciałbym ustalić czy jest to olej silnikowy czy ze skrzyni w tym połączeniu.

Sprawa dotyczy X Trail T31 z 2007r. 2,0dci automat

Dzięki i pozdrawiam.

post-106013-0-61030200-1496573776_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyj to miejsce, wysusz i obserwuj.

Olej z silnika raczej będzie czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nie sposób tak rozróżnić olejów; kluczowa jest wiedza czy na tym połączeniu występuje olej silnikowy czy skrzyniowy.

Czarny element na zdjęciu to miska olejowa. Nie mam wiedzy jak zbudowane jest połączenie silnik-skrzynia automatyczna. Pytanie wciąż aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne czy automat czy manual, najczęściej pada uszczelniacz wału korbowego, od strony koła zamachowego.

Musisz umyć i zobaczyć czy w ogóle stamtąd jest wyciek.

Czekasz aż ktoś na podstawie zdjęcia powie Ci jaki to olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie, mam pewność że olej wypływa na wskazanym połączeniu przy śrubie (dokładnie obejrzałem), kluczowa jest tu wiedza jaki olej występuje w tej komorze/połączeniu (ja tej wiedzy nie mam); wyciek jest bardzo niewielki i jeżeli to olej silnikowy to nie zamierzam sprawy ruszać (w łatwy sposób można monitorować ewentualne poważniejsze ubytki); obawy mam czy nie jest to ze skrzyni, a w tym przypadku brak możliwości szybkiego wychwycenia ubytków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz obawy że to ze skrzyni, to bez rozbiórki się nie obejdzie.

Ja bym to miejsce umył, a po jeździe podstawił pod to miejsce np. kawałek szyby.

Jak kapnie możesz stwierdzić co to za olej. Przynajmniej spróbuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...