Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12][2,2 dci] Sprzęgło


pachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nissana p12 2,2 dci 93kw ,problem twardy pedał sprzęgła już odpowietrzyłem nawet ,biegi normalnie wchodzą nie ślizga się na podjazdach tylko ten twardy pedał co to może być pompa sprzęgła czy raczej docisk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 93kw to nie masz DCI tylko DI spora różnica ;) Mam to samo śmigam tak już od dwóch lat i się przyzwyczaiłem, daj znać jak ogarniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

di od dci nie wiele sie różni najbardziej widoczne jest wieksze turbo i inny intercooler reszta podobna ktoś nawet wkladał wtryski od dci i komputer sobie poradził także primerke z 93kw raczej wypadało nazywac dci bo di to almery na pompie vp44 miały

podejrzewam ze wymieniajac turbo na ta z mocniejszej wersji wyjdzie z 10km wiecej  no ale nie odbiegajmy od tematu czy da sie te cięzkie sprzegło zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 93kw to nie masz DCI tylko DI spora różnica ;) Mam to samo śmigam tak już od dwóch lat i się przyzwyczaiłem, daj znać jak ogarniesz. 

Silniki wysokoprężne:

  • Model CD20 diesel o pojemności 2.0 dysponujący mocą 75 KM
  • Model CD20T diesel o pojemności 2.0 dysponujący mocą 90 KM
  • Model 1.9DCi diesel o pojemności 1.9 mocy 120 KM w modelach P12 oraz WP12
  • Model 2.2DCi diesel o pojemności 2.2 mocy 125 KM oraz 136 KM w modelach P12 oraz WP12

nie ma DI 

dodam że mam silnik Japan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam twarde sprzęgło a jestem po wymianie na nowe, tzn po wymianie było może przez miesiąc dosyć miękkie ale "stwardło" po tym okresie i teraz boso ciężko jest wdusić pedał :whistle:. A co do silników to wg mnie jest tak:

126 HP -> YD22DDTi

136 HP -> YD1-K2

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

126 i 136 hp YD22DDTi zasilanie common rail direct injection p12 a w almerach  YD22DDT vp44 direct injection 

w 136 oprócz wiekszego turbo jest zastosowany filtr oleju w poprzedniku wklad olejowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...