Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kilka pytań o inne nasze auta


Łukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyscy na tym forum jesteśmy posiadaczami nissanow ale część z nas zapewne ma jeszcze inne auta. Postanowiłem stworzyć ten temat by w nim udzielać sobie porad nt awarii, problemów naszych drugich aut.

I w tym miejscu moje pierwsze pytanie. Od jakiegoś czasu auto zaczęło mi zjadać prąd i gdy stało nieużywane kilka dni wysiadal akumulator (dodam że nowy kupiony w tamtym roku). Ponieważ mechanik nie znalazł przyczyny poboru prądu a jak dotąd nie miałem czasu jechać do drugiego mechanika funkcjonowalem przez ostatni miesiąc tak że na noc odlaczalem aku a jak chciałem jechać to zalaczalem i było dobrze do dziś. Dziś rano po podłączeniu aku samochód normalnie zapalił ale paliła się kontrolka akumulatora. Wieczorem to samo - paliła się kontrolka akumulatora a dodatkowo w trakcie jazdy (spokojnej) włączyła się kontrolka ABS i wylaczylo się wspomaganie kierownicy. Po zgaszeniu auta samochód już nie zapala. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ładowanie? alternator? regulator? aku? Czasem rozrusznik strasznie pobiera prąd gdy jest wadliwy, identyczny objaw kiedyś miałem w a4 b6 gdy padł moduł komfortu, auto po dobrej nocce miało rozładowany aku do zera. Natomiast u ojca w C4 był właśnie problem z alternatorem i regulatorem napięcia, aku ładował kiedy miał ochotę i pewnego dnia podczas pięknej ulewy jadąc Citroenem w pewnym momencie wycieraczki się wyłączyły, abs, esp, wspomaganie tak jak u Ciebie, radio też padło, poduchy również, światła przygasły na maksa i jakby tego było mało to wszystkie szyby opuściły się samoczynnie w dół. Jest to jakiś tryb awaryjny czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie sprawdzalem bo to swieza sprawa. Ale dziwne bo jak odlaczalem aku na noc to przecież nie było możliwości by się rozładował a podczas jazdy powinien się ładować. A nawet jeśli się z jakiejś przyczyny rozładował to możliwe że przez to w trakcie jazdy Mysiadło wspomaganie kierownicy i włączyła się kontrolka ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego co to za auto?

objawy wyglądają na jakieś zwarcie .

trzeba sprawdzić ładowanie i pobór prądu, jak masz miernik to sam możesz to zrobić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Kuga. Pobór prądu jest znacznie przekroczony dlatego musiałem wyłączać aku na noc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez miernika sie nie obedzie.

sprawdz czy jakaś kuna nie pogryzła nic pod maską, bo to ich okres na robienie burdelu, w vw pogryzła mi przewody od wody i aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu jak otwieralem maskę by podłączyć akumulator spod maski rzucił się na mnie kot który grzał się na silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniałeś/modyfikowałeś czegoś elektronicznego ?
 

Znajomy miał to samo. Okazało się, że gdy wymieniał fotele to po jakimś czasie coś na złączach się poluzowało i zrobił się obieg i mu na postoju prąd żarło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...