Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nierówna praca (pedału?) sprzęgła


sebastiw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

mam taki problem... od jakiegoś czas, gdy puszczam pedał sprzęgła to w końcowej fazie czuje pod nogą lekkie drżenie pedału i w momencie - jakbym szybko puścił całkiem sprzęgło, takie szarpnięcie jakby do końca złączyła się tarcza sprzęgła i autem lekko rzuca do przodu. Dzieje się tak mimo, iż bardzo delikatnie puszczam pedał.

Gdy delikatnie puszczam pedał na wyłączonym silniku to pracuje on płynnie, ale w końcowej fazie słychać ciche skrzypienie z okolic skrzyni biegów.

 

Płyn hamulcowy nie dawno wymieniony, cały układ odpowietrzony. Sprzęgło (komplet) wymieniałem nie cały rok temu, ma przejechane trochę ponad 30 kkm.

 

Co sprawdzać? czy to może wysprzęglik jest do wymiany? a może sprężyna pod pedałem sprzęgła? albo coś zupełnie innego??? proszę o pomoc w znalezieniu usterki, bo to jest coraz bardziej irytująca usterka.

Edytowane przez sebastiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

docisk tak szybko by się zużył?

 

wymiana docisku to pewnie robota taka sama jak wymiana sprzęgła i podobne koszta?

 

 

 

Dzisiaj - 19 czerw. - konsultowałem się z mechanikiem, który montował sprzęgło. Powiedział mi, że to niestety wina taniego sprzęgła - blue print - i nic z tym nie zrobimy, bo sprzęgło działa, ale niestety nie jest zbyt delikatne po rozgrzaniu. Na zimno działa bez zarzutu. Grr....

Edytowane przez sebastiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak trzeba skrzynie wyjąć wtedy będzie wiadomo , może to być cieknacy wysprzeglik lub wyrobione słoneczko na docisku , lepiej zrób teraz niż martwić się w trasie , nic przyjemnego niż awaria na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzeglik w P12 jest dokręcony nad skrzynią, więc łatwo go obserwować, nic nie cieknie. Gdy wciskam na jałowym pedał sprzęgła to idealnie nn płynnie pracuje, podobnie rano, gdy wszystko jest zimę. Problem zaczyna się po rozgrzaniu sprzęgła, np w korkach...

 

Czyli btw ma szans ominąć kosztów wyjęcia skrzyni itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwna sprawa że ktoś proponuje zamienniki przy wymianie sprzęgła w P12. Cały zestaw (tarcza, docisk, łożysko) LUK do 1.8 kosztuje 350 zł. Luk był montowany fabrycznie (miał tylko dodatkowo znaczek Nissana).

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę? Myślałem że fabrycznie jest trw ... Krótko mówiąc zrobili mnie w wała,ehhhh

 

Na razie szkoda mi kasy, zobaczę co będzie dalej, ale te wibracje na pedale podczas jego wciskania i puszczania są bardzo niekomfortowe

 

Ale patrząc w sieci to luk kosztuje 599 zł

Edytowane przez sebastiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do 2.2 Di Aisina za 600 i mam spokój od roku, napalałem sie na Exedy, ale jak chciałem kupić to już nie było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje obecne też prawie rok chodziło dobrze... No nic, dojadę je do końca i albo zmienię auto, albo kupię lepsze sprzęgło. Aisin są po ok. 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisin są po ok. 450

Może do twojej benzyny, są po tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...