Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyjący pasek na starcie przy klimie


Swiss

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

o co chodzi zazwyczaj gdy jade do pracy okolo 8 oraz po pracy okolo 15, hehe :)  gdy wyjezdzam samochodem z zalaczona klima pasek mi wyje jak niemozliwy przez pierwsze 200m, pozniej tylko lekko popiskuje.

dzieje sie to tylko przy wlaczonej klimie i przez pierwsze 200m. nasek naciągłem, juz o ile moglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio sprawdzałeś sprężarkę klimy?? Być może łożysko zatarte i daje za duży opór po spoczynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy :) ale klima dziala :)


jak to zdiagnozowac?


ok, jutro zrobie inny test, mianowicie przejade te 200m i wtedy odpale klime to powinno nam potwierdzic ostatecznie czy winna jest po stronie klimy. i dodam ze to sie dzieje po dluzszym postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić?: Ściągasz pasek, odpalasz silnik, włączasz klimę. Ręką sprawdzasz czy koło sprężarki kręci się z delikatnym oporem. Jak trzeba włożyć za dużo siły aby obrócić kołem to masz zatarte łożysko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że blokuje się elektro-sprzęgło sprężarki klimatyzacji. W momencie jak rosną obroty silnika, koło blokuje się na chwilę i stąd piszczenie. Sprawdź na postoju jak nie będzie piszczeć to może nie być to wcale sprężarka klimatyzacji a pompa wody lub alternator lub nawet pompa wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie kiedyś miałem problem ze sprzęgłem alternatora. Tylko wtedy dźwięk był bardziej podobny do chrobotania. Ale tak jak kolega wyżej napisał może być to jakiś trop wśród kilku prawdopodobnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest tyle że głowa boli. Zdemontuj obydwa paski i pokręć wszystkimi kołami pasowymi. Któreś się ujawni. Oczywiście z wyjątkiem wału głównego. Być może łożysko z jednego lub drugiego napinacza umiera i blokuje czasami koło pasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...