Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JukeGDYNIA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników,

piszę z zapytaniem czy ktoś ma również takie przygody z nowym Jukiem.

Po krótce: Nissan Juke 1.2 DIG-T  maj 2016 rok, salon Nissan Gdynia.

Po roku 27 tyś przebiegu i spadek mocy, szarpanie, auto nie jedzie. Laweta do ASO - diagnoza i wymiana: czujnik ciśnienia paliwa.

3 tygodnie później 28,5 tyś auto szarpie przed dojazdem pod dom ( żadnych kontrolek na desce ), otwieram maskę a tu:  cała komora silnika brudna - obryzgana płynem chłodniczym. Przewód od zbiornika płynu sparciały, spękany, dziury, w kilku miejscach wyciek, obok wąż około 6-8 cm średnicy ( chyba powietrza ) sparciały, zgniatam go palcami a ten spękany, dziurawy jakby miał 20 lat !!!  Jest wieczór, nie mam diagnozy (  Z RANA MA PODJECHAĆ LAWETA I DO ASO )

CZY KTOŚ MA TAKIE DOŚWIADCZENIA Z TYM SILNIKIEM ???  SPRAWDZCIE JAK TO WYGLĄDA U WAS BO TO NIE WYGLĄDA NAJLEPIEJ  I OBAWIAM SIĘ CO BĘDZIE PO WPŁYWIE GWARANCJI !!!

Pierwszy rok użytkowania:

wydaje mi się trochę za duże spalanie: średnie 7,3 l/100 km (spokojna trasa za miastem 80 / 20 miasto lecz nie stoimy w korkach). Spalanie oleju - po pierwszych 13-14 tyś dzwonił łańcuch rozrządu, dolewka 1 litr oleju !!!

Dla zainteresowanych tematem podam nr tel. do kontaktu.

Pozdrawiam.

 

PS. JUTRO ZAŁĄCZĘ FOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ASO nie rozwiazalo problemu, to z takimi objawami bym walil od razu do turbo kamery. Niestety trojmiejskie serwisy opinii najlepszej nie mają

Edytowane przez neq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

MUSZĘ ZWRÓCIĆ HONOR MARCE - po porannej diagnozie wyrok jednoznacznie padł na KUNĘ ! Wąż od chłodzenia ma małe nakłucia i  rozcięcia, wąż od turbiny pocięty, porozdzierany w wielu miejscach. Wygląda jak sparciały poprzez mnóstwo małych nacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po porannej diagnozie wyrok jednoznacznie padł na KUNĘ ! 

 

 

Może to brzmi głupio, ale zawieś pod maską ze dwie kostki, takie do WC:

 

pol_pm_DOMESTOS-40G-KOSZYK-ATLANTIC-3W1-

 

Co prawda nie w Nissanie ale w innym aucie miałem podobny problem - chociaż nic nie zostało pogryzione, to zawsze po parkowaniu w pewnym miejscu gdzie często bywałem zostawały jakieś ślady - a to pół bułki pod maską, a to odbite łapki na pokrywie zaworów, itd. Po zawieszeniu dwóch kostek tego typu w komorze silnika zwierz darował sobie mój samochód.  :)

 

36fb4dff920d1636.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przy temp silnika albo przy obecnych upałach zachowują się te kostki?

 

One nie dotykają przecież silnika ani żadnych elementów, które nagrzewają się do bardzo wysokich temperatur - nic szczególnego się z nimi nie dzieje. 

 

W kabinie nie czuć niczego, natomiast jeśli auto stoi w garażu, to po jakimś czasie zapaszek pochodzący z tych kostek da się wokół wywąchać i to można uznać za niepożądany efekt uboczny.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam, kontynuując:

do uszkodzeń po kunie doszedł czujnik ciśnienia paliwa PO RAZ DRUGI i okres naprawy 4 i pół tygodnia - tyle czasu auto stało w ASO !!! (NIE BYŁO WĘŻA W EUROPIE )

Na 32 tyś. km rozrząd dzwoni - napinacz nie napina łańcucha - wymiana gwarancyjna całego kompletu !!!

NA NIECAŁE 1,5 ROKU - 3 NAPRAWY GWARANCYJNE ( 2 X CZUJNIK CIŚNIENIA PALIWA I ROZRZĄD ) + WE WŁASNYM ZAKRESIE CZYSZCZENIE ZACISKÓW PRZÓD BO SIĘ ZATARŁY NA AMEN - DYMIŁO Z KÓŁ -

Nie takie oczekiwania się ma kupując nowe auto.

 

PS. kostki toaletowe powiesiłem do razu 4 szt. i na razie spokój. temperatura nie rozpuszcza kostek, w kabinie nic nie czuć.

Edytowane przez JukeGDYNIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kontynuując:

do uszkodzeń po kunie doszedł czujnik ciśnienia paliwa PO RAZ DRUGI i okres naprawy 4 i pół tygodnia - tyle czasu auto stało w ASO !!! (NIE BYŁO WĘŻA W EUROPIE )

Na 32 tyś. km rozrząd dzwoni - napinacz nie napina łańcucha - wymiana gwarancyjna całego kompletu !!!

NA NIECAŁE 1,5 ROKU - 3 NAPRAWY GWARANCYJNE ( 2 X CZUJNIK CIŚNIENIA PALIWA I ROZRZĄD ) + WE WŁASNYM ZAKRESIE CZYSZCZENIE ZACISKÓW PRZÓD BO SIĘ ZATARŁY NA AMEN - DYMIŁO Z KÓŁ -

Nie takie oczekiwania się ma kupując nowe auto.

 

PS. kostki toaletowe powiesiłem do razu 4 szt. i na razie spokój. temperatura nie rozpuszcza kostek, w kabinie nic nie czuć.

 

Witam

Jaki był koszt wymiany węża od turbiny ?

W Wałbrzychu zawołali 1000 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...