Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jeździ ta kanapa czy nie?


dareck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od kilku dni jestem posiadaczem Note E12 1.2 80 KM (2015). Na Forum, co zrozumiałe, jestem również nowy, więc proszę o wyrozumiałość.

W procesie poznawania samochodu poznawania samochodu postanowiłem zgłębić tajniki kanapy tylnej. Otóż wszędzie w necie jest informacja, że note posiada przesuwaną tylną kanapę, co pozwala zwiększyć pojemność bagażnika. Nigdzie nie spotkałem się z informacją, że jest to opcja. Wysnułem z tego wniosek, że jest to standard dostępny we wszystkich opcjach wyposażenia. Podobno jest możliwość przesuwania zarówno od strony pasażera jak i w bagażniku.

W związku z tym przystąpiłem do dokładnych oględzin siedziska. Nigdzie nie natrafiłem na jakikolwiek ślad urządzenia, które umożliwiłoby jakikolwiek przesuw kanapy. Wg instrukcji pod poduszką kanapy powinna być dźwignia, po pociągnięciu której siedzenie się przesunie. Niestety, u mnie niczego takiego nie ma.

Wobec tego mam pytanie: czy takie udogodnienie jest tylko opcjonalne, czy to ja czegoś nie ogarniam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Niestety w Note II w wersji Visia i Acenta przesuwna kanapa byla oferowana w dodatkowym pakiecie tzw. rodzinnym obejmujacym tez przyciemniane tylne szyby, stoliki, podlokietniki i trzeci zaglowek z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, niestety przesuwana kanapa to opcja w pakiecie family z podłokietnikiem na tylnej kanapie. Jeżeli byś posiadał to pod kanapą są dwie wajchy do przesuwania oraz jeden uchwyt od strony bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w sprawie ruchomej kanapy chciałbym się dołączyć do tematu. W wersji E11 jest przesuwna kanapa i jak już,wyżej wspomniano można ją przedstawiać zarówno z przodu z kabiny jak i z bagażnika. Z początku nie wiedziałem, że istnieje taka możliwość ze strony kabiny. Przestawialem ją tylko z bagażnika. Następnie odnalazłem uchwyty w kabinie. Odkąd zacząłem ich używać ten z tyłu przestał działać. Znaczy nie działa jak chcę przestawić kanapę w kierunku przodu samochodu, a ciągnąć od strony bagażnika przesuwa się do tyłu.

Reasumując, chcąc przestawić kanapę do przodu muszę używać uchwytu w kabinie. Tylny działa tylko jak chcę cofnąć kanapę.

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał podobny problem? Jak tak, to jak sobie z nim poradził?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Bo już myślałem, że z moimi umiejętnościami manualnymi jest coś nie tak. Będę musiał się nauczyć z tym żyć. Przyjdzie mi to o tyle łatwiej, że w moim poprzednim bolidzie też nie było takiej opcji.

W pewnym momencie moja lepsza połowa stwierdziła, abym przestał się znęcać nad tą kanapą, bo zostanie nam pojazd dwumiejscowy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...