Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System start stop


linek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dwoch dni kontrolka od auto stop caly czas miga a auto nie gasnie na zalaczonym start stop.

co moze byc objawa takiej usterki???

z gory dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doładowany akumulator, sprawdź i ewentualnie doładuj.

LADOWALEM DZISIAJ I NIC NIE POMOGLO ;-(

CZY MOZLIWE ZE TO WINA AKUMULATORA? I NALEZY GO WYMIENIC? CZY MOZE IDZIE GO GDZIES SPRAWDZIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Gwarancji nie masz ??

Dzwonisz do ASO i sprawdzają. Jeżeli aku naładowany i SS nie wyłączyłeś, to po zatrzymaniu silnik musi zgasnąć,no chyba że po zatrzymaniu, trzymałeś wciśnięte sprzęgło.

Wejdź poprzez NC w tryb serwisowy (nie uruchamiając s-ka) i sprawdź napięcie aku.

Tutaj masz przepis, jak to zrobić http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/105869-problem-z-niedo%C5%82adowanym-akumulatorem/page-4?do=findComment&comment=1175305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dwoch dni kontrolka od auto stop caly czas miga a auto nie gasnie na zalaczonym start stop.

co moze byc objawa takiej usterki???

z gory dziekuje za odpowiedzi

Jedź do ASO umów się wkrótce, bo ja sobie czekałem aż dostanę auto zastępcze i dojechałem dzień przed umówioną wizytą tylko dlatego, że mnie assistanc odpaliło.

 

Aaa.... wymiana akumulatora trwała dwa dni, bo trzeba uzyskać zgodę Nissana :lol:

Nie doładowany akumulator, sprawdź i ewentualnie doładuj.

Wg mojego ASO jak mu mruga kontrolka, to trzeba już bład usunąć komputerem ;) nawet założenie nowego aku nic nie da :o Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do ASO umów się wkrótce, bo ja sobie czekałem aż dostanę auto zastępcze i dojechałem dzień przed umówioną wizytą tylko dlatego, że mnie assistanc odpaliło.

 

Aaa.... wymiana akumulatora trwała dwa dni, bo trzeba uzyskać zgodę Nissana :lol:

Wg mojego ASO jak mu mruga kontrolka, to trzeba już bład usunąć komputerem ;) nawet założenie nowego aku nic nie da

 

Jedź do ASO umów się wkrótce, bo ja sobie czekałem aż dostanę auto zastępcze i dojechałem dzień przed umówioną wizytą tylko dlatego, że mnie assistanc odpaliło.

 

Aaa.... wymiana akumulatora trwała dwa dni, bo trzeba uzyskać zgodę Nissana :lol:

Wg mojego ASO jak mu mruga kontrolka, to trzeba już bład usunąć komputerem ;) nawet założenie nowego aku nic nie da

 

jakiej wielkosci akulumator macie w swoich nissana z start stopem?

u mnie jest 70ah i jeden spec powiedzial ze jest za maly!!! sprawdzal obecny i jest naladowany polecil mi abym kupil nowy wiekszy?

Jakiej wielkosci akulumator powinien byc ja mam 70ah i ktos stwierdzil ze jest za maly!!!

jak to u was wyglada co do wielkosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej wielkosci akulumator macie w swoich nissana z start stopem?

u mnie jest 70ah i jeden spec powiedzial ze jest za maly!!! sprawdzal obecny i jest naladowany polecil mi abym kupil nowy wiekszy?

 

Jakiej wielkosci akulumator powinien byc ja mam 70ah i ktos stwierdzil ze jest za maly!!!

jak to u was wyglada co do wielkosci?

Chyba właśnie 70Ah, jak to jeszcze większy? Nie mam co prawda Juka, ale po forum chodzą teorię, że te akumulatory są właśnie niedoładowywane. Jak masz akumulator FIAMM to jednak spodziewałbym się wkrótce jego padu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... Jakiej wielkosci akulumator powinien byc ja mam 70ah i ktos stwierdzil ze jest za maly!!!

jak to u was wyglada co do wielkosci?

Skoro taki Ci fabryka wsadziła do auta, tz. że taka pojemność jest optymalna. Nie wiem jakiego miałeś doradcę, że Ci sugerował konieczność zwiększenia pojemności - moim zdaniem byłby to podstawowy błąd. Jeżeli jeździsz głównie po mieście, aku o większej pojemności byłby ciągle niedoładowany, co finalnie doprowadziłoby do jego zasiarczenia i finalnie "padu". Jeżeli Ci aku działa prawidłowo, auto odpala, to nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewnosci ze ten co jest w aucie to jest orginalny jaka fabryka wlozyla.

Ogolnie pisze w imieniu kogos kto ma problem z tym autem. Kupil go sprowadzonego z niemiec i przod byl bity dlatego nie wiem czu aku jest orginalny czy podkladka. jest firmy fiamm i ma 70ah.

Znajomy jesnego dnia pojechal na zakupy i zwyczajnie nie mogl odpalic auta po odpaleniu na kable mruga sie kontrolka auto. akulumator bym doladowany na full i kontrolka nadal mruga i start stop sie nie zalacza.

w sklepie z akumulatorami Pan sprawdzil obecny i stwierdzil ze jest naladowany i ze wina jest za mala moc.

Troche nie chce tez mi sie w to wiezyc a znajomy juz szykuje 550 na nowy aku, i chcialbym uzyskac jakis informacji konkretnie jaki akkumulator byl tam wkladany w fabryce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupi nowy akumulator to niech sprawdzi po prostu testerem stary! Są do tego odpowiednie przyrządy, które testują aku pod obciążeniem.

Kupil go sprowadzonego z niemiec i przod byl bity

 

To może po prostu nie wina akumulatora ale uszkodzonego alternatora albo instalacji? Ładowanie sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem, że jak złapał bład od padającego akumulatora to już trzeba kompem go usunąc, bo będzie mrygać, aż się ekran wypali. Tak jak powyzej napisano, akumulator na testy w ASO, a jk FIAMM to n śmietnik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zanim kupi nowy akumulator to niech sprawdzi po prostu testerem stary! Są do tego odpowiednie przyrządy, które testują aku pod obciążeniem.

To może po prostu nie wina akumulatora ale uszkodzonego alternatora albo instalacji? Ładowanie sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...