Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] tryb auto - elektryczne szyby


michalk941
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam problem dotyczy nissana primery p12 (1.8). Nie działa mi tryb auto przy elektrycznych szybach. Wszystkie szyby elektryczne, szyba kierowcy opisana jako "auto". Jak ponownie zaprogramować ten tryb? Ewentualnie jak sprawdzić, czy samochód posiada tę funkcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaje działać po odłączeniu akumulatora, wystarczy żeby na nowo zaprogramować nacisnąć przycisk do opuszczania o trzymać wcisniety przez chwilę po całkowitym opuszczeniu a potem to samo do góry. U mnie to zawsze pomaga, zaczyna działać auto, ale oczywiście tylko szyba kierowcy.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przycisk "auto" powinien być 2 stopniowy? Bo szczerze to dopiero co zostałem posiadaczem tego samochodu i zastanawiam się czy poprzedni właściciel nie wymienił poprostu przycisku na taki z napisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie 2stopniowy? U mnie działa to tak że naciskam na chwilę to jedzie w dół trochę, jak przytrzymam chwilę dłużej to jedzie już sama do końca do końca. Tak samo przy zamykaniu. Myślę że tak to ma działać, czyli w tym sensie 2stopniowo.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dwu stopniowy ledwo wyczuwalny jest ten drugi stopień. Chociaż u mnie tak jest jak lekko przytrzymam to otwiera ile chcę jak nacisnę mocniej otwiera na maxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaje działać po odłączeniu akumulatora, wystarczy żeby na nowo zaprogramować nacisnąć przycisk do opuszczania o trzymać wcisniety przez chwilę po całkowitym opuszczeniu a potem to samo do góry. U mnie to zawsze pomaga, zaczyna działać auto, ale oczywiście tylko szyba kierowcy.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w primerze jest jednostopniowy. W wersji europejskiej przycisk jest po lewej stronie. W Angliku po prawej. W moim nissanie od nowości jest tak że kliknięcie na dłużej niż 1 sekunda powoduje tryb auto- w dół. Nic nie programuje. Auto po liftingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w primerze jest jednostopniowy. W wersji europejskiej przycisk jest po lewej stronie. W Angliku po prawej. W moim nissanie od nowości jest tak że kliknięcie na dłużej niż 1 sekunda powoduje tryb auto- w dół. Nic nie programuje. Auto po liftingu. 

No to chyba były dwa różne przyciski bo ja mam dwustopniowy..... aż sprawdziłem i nie muszę trzymać 1sec tylko mocniej przyciskam i się otwiera na maxa..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już ten temat był poruszany ,trzeba opuści szybę i cały czas trzymać gozik opuszczania chyba przez 10 sek a później do góry i jak się zamknie to nie puszczać tylko też przytrzymać 10 sek. Powinno zadziałać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie po odłączeniu akumulatora tryb auto działał w dół ale do góry nie. Zrobiłem ten sposób z 10 sek i wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...