Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] 2,2 di.126 km. Problemy z mocą


piotreek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Jeśli drucik na przeplywce jest uszkodzony to przedmuchanie nic nie da. Ciśnienie było sprawdzane i jest dobrze. Dziś wymienię przeplywke. Ogólnie to i bez tej wymiany jest dobrze. Przyspiesza i jedzie tak jak trzeba.

No i Nowa przeplywka zamontowana......Samochód nie do poznania. Przyspiesza, jest elastyczny i spalanie znacząco spadło. Nareszcie Primerka jeździ jak należy.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

powiedz mi czy wystarczy wykręcić i zamontować nowa przepływke, czy sa potrzebne jakieś adaptacje kompa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolega ze sklepu mot. polecił mi z firmy Autolog  za 150 brutto, zobaczymy co się zmieni :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia wiem ze taki przepływomierz nieorginalny wytrzymuje nie więcej jak 2 lata, szkoda kasy

lepiej uzywkę kup albo dozbieraj do orginalnej.

mozna tez sprobowac rozwiercanie starej ja tak mam i batuje 1.9tdi 130km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa czy rok... jak nie spróbuje to się nie przekona. Zawsze może oddać wprost do sklepu i powiedzieć że nie działa, a używka to używka.

Co to znaczy rozwiercanie starej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręcamy przepływke bierzemy wiertelko chyba 8mm już nie pamiętam takie jak otwór gdzie widać drucik wewnatrz przepływki i wiercimy z drugiej strony na wysokości tego drucika tak aby był przelot 

wiertarka najlepiej stołowa ręczna możemy nie wyczuć kiedy sie przewiercamy i bedzie kiszka z  tym brucikiem

po tym zabiegu auto lepiej zbiera się z niskich obrotów i lepiej przyspiesza w całym zakresie obrotów  a przy wciśnieciu gazu w podłogę lubi trochę przykapcać ale to jest do przewidzenia kiedy komputer jest oszukany że dostaje więcej powietrza to podlewa paliwkiem.

przydalo by sie jeszcze turbo przerobić na hybryde z np. gt2052

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem tą  nową przepływkę i efekt jest taki że płynniej odbywa się przyspieszenie (szybsza reakcja na pedał gazu), ale jest jedno ale :(.  Jak dostanie 3k rpm to zapal się check  co prawda gaśnie po ponownym rozruchu silnika ale mimo wszystko się.pali 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie na takich do 10km czasem jeszcze krótszych 2-3 km, chociaż dziennie nieraz wychodzi ~50km... Powtórzę jeszce raz dopóki nie pomaca mi ~3000 rpm to jest "ok" (czyli bez checka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po podłączeniu do kompa co pokazuje? Chyba najprościej od tego zacząć?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kcroot skad jesteś? Nabyłem ostatnio porządny sprzecik do diagnostyki. Więc jak coś to zapraszam. Ja znowu miałem problemy z moją primerka i w końcu sam doszedłem ze ani turbo, ani przeplywka tylko egr do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem z Myślenic (za KRK w strone Zakopca), powiem Ci tak: turbo świeże, EGR-u brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrugiej strony przepływka za 150 zł może takie cuda robić sprawdź pod kompem przepływkę bo chyba będziesz musiał reklamować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jeśli egr wywalony A turbo sprawne to przelywka....Albo jeszcze czujnik doladowania. Ale to już trzeba parametry sprawdzic sobie na wykresach.

Edytowane przez piotreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

właśnie tylko że w mojej okolicy króluje VAG i za bardzo nissanem sie tak drobiazgowo nikt nie zajmie... damn it  :thumbsdown:


Hej, obadałem z mechanikiem sobie przepływke po wymianie i daje na wynikach ponad 1400 czegoś a powinno być 900 max. Coprawda było to sprawdzane na sofcie Delphi i wybrany silnik 2.2 di ale dla X-traila, nie wiem czy to dobrze to zmierzyliśmy... Pamiętam że ktoś coś pisał o wartościach z przepływki tylko zniknęło w czeluściach postów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...