Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z mega problem immo


Szopos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jako nowicjusz witam wszystkich serdecznie. Opisze moj problem, ktory unieruchomil mi samochod na pare miesiecy, ale do rzeczy. Jestem posiadaczem 2 samochodow marki nissan 350z 2005 i 2006 . Mam problem z tym 2006 (286km) 3.5 standard mianowicie mialem samochodem stluczke, wszystko cacy auto odpalalo w trybie awaryjnym, zostalo wymienione wszystko co zostalo uszkodzone, strzelil jasiek pasazera generalnie autko jest przywrocone do oryginalu i sie pojawil problem w momencie rozpiecia aku na okolo 2-3 dni. Po podpieciu niestety auto przestalo odpalac, ciagle sie swieci na stale czerwona dioda immo pod szyba, auto kreci ale nie odpala, przerobilem juz paru magikow podobno cos nie tak z komputerem, nie chce sie madrowac, ale chcialbym posluchac rad co nalezy sprawdzic krok po kroku, a moze ktos z Was drodzy forumowicze mial taki przypadek i moze posluzyc rada? Bede bardzo zobowiazany. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zalozmy ze od alarmu tak jak mowisz, to jakie moga byc przyczyny palenia sie ciaglego diody? Zwazywszy ze sprawdzony zostal kluczyk ze stacyjka i podobno komunikacja kluczyka jest bez problemu (immo tutaj go rozpoznaje) opieram sie na opinii magika od kodowania immo, aczkolwiek nie mowie ze to jest prawda co mi powiedzial. Kluczyk po przekreceniu powinna dioda zgasnac (tak mam w drugiej Z-ce) a ona sie ciagle pali i nie dopuszcza do rozruchu silnika

 

Dodam, że nissan nie działający jest wersją zza ocenu, importowany z Kanady. Drugi działający jest importowany z USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknij auto pilotem  odczekaj chwile i zobacz czy ci dioda zacznie migać       potem go otwóż też pilotem dioda ma zgasnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokladnie jest tak jak napisales. Z tym że po przekreceniu kluczyka dioda wlacza sie i swieci sie ciagle. Nie gasnie wcale. Za kazdym razem. Wylaczony zaplon- zero swiecenia . Przekrecony do odpalania dioda sie zapala i auta nie mozna odpalic.

Problem rozwiazany, podziele sie a nie tak jak wiele osob ze odetchnie z ulga a reszta nic nie wie. Po pierwsze obalam mit odnosnie immo. Immo wystepuje w obu moich nissanach i jest to immo, a nie sam alarm. Po drugie co bylo przyczyna, glowny komputer nie mial komunikacji z immo (tez komputerem takim malym) . Co pomoglo? Wgranie nowego (starego) softu od nowa do glownego komputera. Znalazlem elektromechanika ktory jest kompetentny jesli ktos potrzebowalby pomocy smialo pisac, podam namiary. Pozdrawiam i zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...