Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

TEST nowy Nissan Qashqai 1.6 DIG-T 163 KM TEKNA (2017) król się (nie) zmienia


Skyller
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mimo tego polecam. Trzeba tylko dobrze czuć swoje auto i zachować rozwagę oczywiście. Można mieć obawy przy 100 , można przy 200.  Pogoda była tak stabilna w weekend - że nie uważałem tego  za nadmierne ryzyko. Tak patrząc strach byłoby z garażu wyjechać.

Swoją drogą tym testowanym w sobotę 1,2 z powodu innej budowy zawieszenia faktycznie bym się nie odważył - bardzo niestabilny tył auta.

To duża różnica między 1,2 a 1,6 - nie tylko silnik ale głównie tylne zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dodać, że ilekroć jadę w Bieszczady uwielbiam jazdę A4 na odcinku za Krakowem w kierunku Rzeszowa, a jeszcze bardziej z powrotem. Szczególnie gdy wracamy w wczesny niedzielny poranek - prawie 140km drogi jesteś praktycznie sam na autostradzie i tylko od czasu do czasu kogoś wyprzedzasz. I zawsze jadę cały odcinek z tempomatem ustawionym na 170km/h i droga szybko leci. To był odcinek, na którym odkryłem wadę :devil: tempomatu - że można go ustawić na max tylko 170km/h. Po czasie przyzwyczajasz się do tej prędkości ich działoby się dodać jeszcze te kolejne 10km/h - ale już się nie da. A z nogą na gazi mi się nie chce jechać.

212 nie jechałem, ale te 170 czy kiedyś dłuższy odcinek >180 - czułem się bardzo pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,na tym odcinku można poszaleć...mój rekord tam to 185 km/h ale tylko chwilę i odpuściłem...tył robi się mało stabilny,wolałem wrócić do 140 i pyrkać sobie spokojnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że dobrą robotę robią tez koła 19". A czy tyle zawieszenie ma takie znaczenie na autostradzie? Wydaje mi się, że raczej na krętych droga w terenie niezabudowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy inne auta ;)

W J11 zawieszenie się zmieniało w zależności od silnika i skrzyni. 

Belka skrętna - 1,2 DIG-T oraz 1,5dCi, manual

Niezależne, 5-drążkowe - 1,2 DIG-T + CVT, wszytskie 1,6 dCi (manual, CVT i 4x4)
Niezależne, wielowahaczowe - 1,6 DIG-T 
 

Po FL'u jest już wszędzie tak samo. 

ale to chyba rozważania na ten wątek ;) 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/102939-zawieszenie-tylne-wielowahaczowe-czy-belka-skr%C4%99tna/

post-99427-0-84093600-1508225149_thumb.png

post-99427-0-83719100-1508225155_thumb.png

Edytowane przez pawcio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż z ciekawości zajrzałem - faktycznie wielowahacz w 1.2 :)

 

PS. No i byłem mega zdziwiony, jak przy pierwszym tankowaniu weszło 65,5 litra :D

Edytowane przez aerofan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co do wielowahacza w każdym. Wydając mi auto zastępcze - ten 1,2 po FL - serwisant podkreślił abym uważał na zakrętach bo jest belka i auto się gorzej zachowuje. A chyba wiec co mówi.

 Może zależy to od wersji wyposażenia - a może na Europę Wschodnią puszczają po taniości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości zadzwoniłem do serwisu, który dał mi to auto zastępcze w sobotę. Przekazano, że istotnie jeździłem z belką  - nie na wielowahaczu - dlatego auto było tak niestabilne. Wypuszczają w 2 wersjach - na belki większy rabat się dostaje, idą na auta zastępcze itd.

Jeśli masz wielowahacz z 1,2  - jesteś w grupie wyróżnionych skonkludował serwisant. Tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się żeby dostać rabat powyżej 20% to trzeba mieć jakiegos znajomego w salonie inaczej takie rabaty mogą być mozliwe tylko przy autach demo lub rejestrowanych przez dealera

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przy nowym nissanie QQ po FLnajbardziej podobają się tylnie lampy. Już mi przyszło do głowy nawet, że by je znienić.......Bo kształtem są takie same.....ale klosze ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się nie chce wierzyć. A rabat i tak dostałem ogromny ;)

Zapewne 18%. Jest taki sprzedawca w Poznaniu. Reszta z tej grupy sprzedażowej tylko bezradnie rozkłada ręce. Właśnie biorę takiego po przejechaniu prawie 90 000 km J 11 w wersji 1,6 dci 4x4. Fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojot, nawet trochę więcej, bo jeszcze dostałem jedną ratę leasingową w gratisie, ale to już od EFL. Dodam, że auto z przebiegiem 0km nie rejestrowane, bo tu też są różne cuda (samorejestracja). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...