Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Seria problemow (wiekszosc typowych)


beniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! 

 

Nazywam sie Łukasz 28 lat swiezy nabywca tiny :)

 

Kupilem 2.2 di 2002 z kilkoma usterkami ktore chcialbym naprawic : 

 

1. Wycieraczki ... Z tego co widzialem to typowe w tym modelu. 

Chcialbym sie tylko upewnic czy to na 100% silnik wycieraczek.

Dzialaja tylko na ostatnim przelaczniku (prawdopodobnie 100% predkosci) i przy ich wylaczeniu zatrzymuja sie tam gdzie przelaczylem manetka na 0. 

2. Klamka od klapy nie odbija (samo wd40 starczy ?)

3. Check engine. Sadzilem ze to jakis pier**l (samochod jechal jako tako bez wiekszych jak dla mnie problemow)

W czasie urlopu postanowilem poszukac w czym problem. Zlaczem ELM327 nie udalo mi sie zdiagnozowac problemu lecz po przeczytaniu kilku topicow na forum pomyslalem ze to przepywomierz i faktycznie ... otwieram maske i nie wpieta wtyczka .... po wpieciu check zniknal ale ..... samochod tak zamula ze nie idzie nim praktycznie jechac. 

Zamowilem nowke przeplywomierz ale ulamany jest rog i musze reklamowac. 

Z tego co wyczytalem to odlaczony powinien zamulac prawda? A jest odwrotnie :/ Boje sie ze jak wymienie przyplywomierz na nowy to bedzie nadal zamulal. 

4. Dawac samochod do zaslepienia EGR'a?

5. Mam blad z ABS'em jak to najszybciej zlokalizowac?

6. I najwiekszy problem zaraz po checku .... dmuchawa .... Ustawione na zimne , a wali goracym caly czas ....Czuje opor linki wiec to chyba nie to ? Jak sprawnie zlokalizowac usterke bo mamy lato i jest to malo komfortowe :/  

7. Mam strasznie zniszczone przednie reflektory. Oddac to "specowi" czy idzie to samemu ogarnac jakims preparatem ? 

 

Z gory bede wdzieczny za WSZYSTKIE podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...