Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Buczy, drży, hałas


oski75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Kilka dni temu podczas podróży Micra K12 1.2 benzyna z 2004 roku zaczęła buczeć.

Początkowo powyżej 40km/h.

Na autostradzie około 80km/h czuć było lekkie drgania. Od 120km/h wszystko w zasadzie cichnie, słychać, naprawdę lekki jakby pisk, trzeba się wsłuchać.

 

Przeprowadziłem kilka testów i jadąc zygzakiem, jak kierowcy F1 podczas rozgrzewania opon wsłuchiwałem się w hałas.

 

Przy skręcić w lewo cisza, przy skręcaniu w prawo wycie. Pierwsze co przyszło mi do głowy to łożysko.

 

Dzisiaj takowe zakupiłem I wymieniłem. Jednak hałas nie ustępuje, w zasadzie słychać go od samego startu. Wycie buczenie i przy 80 km delikatne drgania.

 

Staram się szarpać za połoś, ale ta jest sztywna nie ma w niej jakoś specjalnie wyczuwalnych luzów. Więc zastanawiam się czy to przegub czy może coś innego, kosztownego, bo jak wiecie niedawno zmieniałem rozrząd i widzę, że otwiera się puszka Pandory i co tydzień coś nowego. Skarbonka się robi.

 

Będę wdzięczny za sugestie co z tym fantem zrobić. Dziękuję.

Witam, tak to słychać podczas jazdy... Zastanawiam się czy to lewy przegub.

 

https://www.youtube.com/watch?v=42x9mYz0vcQ&feature=youtu.be 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj i co tam ustaliłeś? skoro to nie łożysko to może półoś  jest krzywa itp.bo to ona może generować drgania bo przegub raczej odpada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uszczelki przy drzwiach?  
Ewentualnie jak robiłeś ten rozrząd to sprawdziłeś w jakim stanie jest przepustnica? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...