Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja - czy warto aktualizować?


Mr. Rockandroll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników X-Traila T-32, Nissan Connect 3. W nowym modelu z 2015 roku dealer zainstalował mi kartę SD z nawigacją obejmującą mapy z 2013 roku (co nawiasem mówiąc jest zwykłym świństwem). W związku z rozpoczętym właśnie sezonem wakacyjnym, pomyślałem o aktualizacji. Dostępne są już karty SD z mapami na 2017 rok. Jednak doszły mnie słuchy, że Nissan nie przykłada się do tych aktualizacji, wręcz wypuszczając na rynek stare mapy w nowym opakowaniu. Stąd moje pytanie do osób, które dokonały takiej aktualizacji - czy warto zapłacić 300-400 PLN za najnowszą aktualizację? Szczególnie proszę o odpowiedzi osoby poruszające się po Warszawie - czy obecne zamkniecie na 3 lata ul. Górczewskiej lub oddanie do użytku części ul. Nowolazurowej zostały uwzględnione?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Nie no, nie zartuj.

Gbyby zamknęli Gorczewska np. w 2011 to jest szansa ze była by ujeta :)

Tak poważnie to nie sa najnowsze stany drog ale nie sa az tak stare -do aktualnych stanow to chyba tylko mapy googla z tych darmowych.

Już nie pamiętam co była w tych starych ale z 2013 wszystkim wsadzają w japoni (podobno).

Teraz jak jest darmowa aktualizacja to ja wymieniłem na nowa.

Mapy i tak były by aktuale co najwyżej na 2016 rok a nie na 2017.

One sa sporo wzesniej przygotowywane i dystrybucja etc. tak wiec rok poślizgu to zazwyczaj norma.

No chyba ze chodzi o Nissan'a, tutaj to nie było by już norma gbyby takie aktualne mapy dali  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Sęk w tym, że inne nawigacje (np. MapaMap) do każdej aktualizacji dodają informację co zostało zmodyfikowane... Próbowałem na temat aktualizacji rozmawiać z dwoma dealerami Nissana - jeden zupełnie mnie olał, a drugi nic nie wiedział.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, ze w ASO nie będą nic wiedzieć ponieważ takiej informacji nie uzyskasz nawet u importera.

Jest trochę info w dziale QQ to poczytaj ale chyba niewiele się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Mr. Rockandroll

Trudno coś powiedzieć, skoro nie podałeś opisu z etykiety swojej karty - wtedy byłoby coś wiadomo i można by podyskutować, czy warto, czy nie.

Natomiast skoro kupiłeś nowe auto (model 2015), to upewnij się, czy Cię nie obejmuje darmowa aktualizacja map (uzależniona od dnia zamówienia auta).

Natomiast w kwestii szczegółowych informacji, co zawierają poszczególne aktualizacje nissanowskich kart, to nie licz, że ktokolwiek Ci na to pytanie odpowie. To nie MapaMap, czy AutoMapa, gdzie pijarowcy prześcigają się w informacjach dot. wprowadzonych nowinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Nissana są dotępne informacje na temat aktualnych upadate-ów: www.nissan.navigation.com/en_GB jest tam zakładka dotycząca wprowadzonych zmian razem z interaktywną mapką "map change viewer".

Dodatkowo jak wspomniał Andrzej G, jako właściciel Nissana z 2015 roku masz prawo do jednorazowej darmowej aktualizacji mapy. Wystarczy skontaktować sie z dealerem lub biurem obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Na stronie Nissana są dotępne informacje na temat aktualnych upadate-ów: www.nissan.navigation.com/en_GB jest tam zakładka dotycząca wprowadzonych zmian razem z interaktywną mapką "map change viewer".

Chodziło Ci o te linki ??

http://nissan.navigation.com/cms/page.whathasbeenadded/en_GB/NissanEMEA/EUR

http://mapchanges.navigation.com/

Na tej mapie niewiele widać i trudno nawet dociec, czy nasza navi będzie nas prowadziła niedawno oddaną w całości obwodnicą Gniezna na trasie Kostrzyn - Bydgoszcz, czy też jak dotychczas "przeciągnie nas przez Gniezno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich właśnie wróciłem z wczasów z nad morza na mapach nissana na 2017 i mogę powiedzieć że mapy są nie dokładne a nawet mają ogromne braki . Jednym z braków to Bydgoszcz gdzie nawigacja się mocno pogubiła . Musiałem posiłkować się auto mapom .  Po drodze nad morze  brakowało paru rond które nie wyglądały na świeżo powstałe .Zaliczyłem leśną przygodę ,gdzie nawigacja znalazła sobie skrót przez las. Dlatego mogę śmiało powiedzieć że mapy są mocno nie aktualne .  

Edytowane przez flash72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja ta Nissana to nieporozumienie i wspomnie że w USA nie mozna ją  w czasie jazdy programować, więc działa u mnie stary TOM TOM z dozywotnią aktualizacją map, lub telefon i google map.

 

nie aktualizujcie map, a za to kupcie jakiś moduł, żeby aodblokować NAVI/DVD(bypass) lub robić zrzut ekranu telefonu na ekran w aucie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Witam wszystkich właśnie wróciłem z wczasów z nad morza na mapach nissana na 2017 i mogę powiedzieć że mapy są nie dokładne a nawet mają ogromne braki . Jednym z braków to Bydgoszcz gdzie nawigacja się mocno pogubiła . Musiałem posiłkować się auto mapom .  Po drodze nad morze  brakowało paru rond które nie wyglądały na świeżo powstałe .Zaliczyłem leśną przygodę ,gdzie nawigacja znalazła sobie skrót przez las. Dlatego mogę śmiało powiedzieć że mapy są mocno nie aktualne .  

Zgodzę się z Tobą, że mapy 2017 są zarówno niedokładne, jak i mają sporo braków, ale nie zgodzę się z tym, że ciągną leśnymi duktami.

Odnośnie routingu, to polecam po zaplanowaniu trasy, przed jazdą sprawdzić na ekranie, którędy nas navi chce prowadzić, a jak coś nam nie pasuje, to zmienić typ trasy (ECO, Szybka .. etc), a jeżeli i to nas nie zadowoli, to wstawiamy punkt "Przez" (jeden, lub kilka) i wtedy jedziemy bez niespodzianek. Dodam, że jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, by nissanowska navi sprowadziła mnie z asfaltu. Przypomnę, że w opcjach mamy możliwość wykluczenia z routingu określonych kategorii dróg, a nawet zablokowania odcinków na wyznaczonej trasie. Nie ma nawigacji, gdzie wystarczy wklepać cel, a ona resztę wyczyta w naszych myślach. Po wklepaniu celu, navi proponuje nam określoną trasę, natomiast my mamy sporo możliwości ingerencji w celu zmiany jej przebiegu.

Odnośnie braku rond, itp. drobiazgów, to przypomnę, że mapy są aktualizowane 1 x / rok ... a jeżeli nawet jakieś rondko się na najnowszej mapie nie znajdzie, to chyba potrafimy przez nie przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, że mapy 2017 są zarówno niedokładne, jak i mają sporo braków, ale nie zgodzę się z tym, że ciągną leśnymi duktami.

Odnośnie routingu, to polecam po zaplanowaniu trasy, przed jazdą sprawdzić na ekranie, którędy nas navi chce prowadzić, a jak coś nam nie pasuje, to zmienić typ trasy (ECO, Szybka .. etc), a jeżeli i to nas nie zadowoli, to wstawiamy punkt "Przez" (jeden, lub kilka) i wtedy jedziemy bez niespodzianek. Dodam, że jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, by nissanowska navi sprowadziła mnie z asfaltu. Przypomnę, że w opcjach mamy możliwość wykluczenia z routingu określonych kategorii dróg, a nawet zablokowania odcinków na wyznaczonej trasie. Nie ma nawigacji, gdzie wystarczy wklepać cel, a ona resztę wyczyta w naszych myślach. Po wklepaniu celu, navi proponuje nam określoną trasę, natomiast my mamy sporo możliwości ingerencji w celu zmiany jej przebiegu.

Odnośnie braku rond, itp. drobiazgów, to przypomnę, że mapy są aktualizowane 1 x / rok ... a jeżeli nawet jakieś rondko się na najnowszej mapie nie znajdzie, to chyba potrafimy przez nie przejechać.

Możesz wieżyc lub nie ale tak było znalazła skrót między drogami i 3 kilometry drogą wąską przez las  . Droga była asfaltowa nie żaden dukt lub droga utwardzona ale skrót przez gęsty las . Co do wykluczenia druk to trzeba znać  drogi żeby je wykluczyć . Jednego nie rozumiem to po co mi nawigacja skoro muszę ją poprawiać i kontrolować czy drogi na mojej wyznaczonej trasie są poprawne . Ona ma mi pomóc dojechać do celu i ułatwić życie . Rozumie że nie należy bezgranicznie ufać nawigacji ale też nie będę jej sprawdzał z  mapom w ręku czy dobre drogi mi wyznaczyła bo wtedy po co mi ona jest potrzebna skoro mam ją kontrolować za każdym razem . Co do rond to nie chodzi mi że nie wiem jak jechać tylko są jakimś wyznacznikiem że mapy są stare . Przecież nie budują ich w tempie ekspresowy żeby aktualizacja ich nie objęła . Dodam że mapy są rzekomo na rok 2017 czyli z drogami wybudowanymi 2016 a w rzeczywistości tak nie jest  . Niestety konkurencja bije ich na głowę   . No chyba że się mylę  .

Edytowane przez flash72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Możesz wieżyc lub nie ale tak było znalazła skrót między drogami i 3 kilometry drogą wąską przez las  . Droga była asfaltowa nie żaden dukt lub droga utwardzona ale skrót przez gęsty las . Co do wykluczenia druk to trzeba znać  drogi żeby je wykluczyć . Jednego nie rozumiem to po co mi nawigacja skoro muszę ją poprawiać i kontrolować czy drogi na mojej wyznaczonej trasie są poprawne . Ona ma mi pomóc dojechać do celu i ułatwić życie . Rozumie że nie należy bezgranicznie ufać nawigacji ale też nie będę jej sprawdzał z  mapom w ręku czy dobre drogi mi wyznaczyła bo wtedy po co mi ona jest potrzebna skoro mam ją kontrolować za każdym razem . Co do rond to nie chodzi mi że nie wiem jak jechać tylko są jakimś wyznacznikiem że mapy są stare . Przecież nie budują ich w tempie ekspresowy żeby aktualizacja ich nie objęła . Dodam że mapy są rzekomo na rok 2017 czyli z drogami wybudowanymi 2016 a w rzeczywistości tak nie jest  . Niestety konkurencja bije ich na głowę   . No chyba że się mylę  .

Ależ ja Ci kolego wierzę i na upartego, dorzuciłbym kilka przykładów do Twojego "kociołka". Sugerowałem tylko, by ruszając w trasę, odpowiednio dobrać typ trasy i poświęcić kilka chwil, by z grubsza prześledzić na ekranie, co nam NC proponuje. Mam kolegę, którego długo musiałem przekonywać, że planując długą trasę, wybór "ECO", czy "KRÓTKA" nie jest najlepszym rozwiązaniem z kilku powodów. Routing może Cię ściągać z głównej drogi, tylko po to, bo będzie krócej o kilkaset metrów, a w specyficznych sytuacjach, zamiast prowadzić obwodnicami miast, przeciągnie nas przez centrum. Nie wyobrażam sobie też, bym ruszając w trasę, gdzie od startu do celu prowadzi droga krajowa, czy główna, dał się po drodze nawigacji ściągnąć na jakiś "dziwny skrót" ... no chyba, że świadomie.

Powiem tak - nie ma idealnych programów nawigacyjnych. Mapy do nich też są lepsze, lub gorsze. Jedno jest pewne - nissanowskie mapy, to nie AutoMapa, a i w jej przypadku trzeba doświadczenia, by wiedzieć co i jak poustawiać, by uniknąć niespodzianek.

Prawdę mówiąc nie wiem za co płaci Nissan dostawcy swoich map - gorzej niż uboga baza POI (brak nawet dużych Centrów Handlowych, które prowadzą działalność już od kilku lat, baza fotoradarów to już prawdziwa tragedioza (piszczy nawet w miejscach, gdzie od kilku tat nie ma nawet śladu po słupach od fotopstryków i atrap) ... długo by wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy dają Ci  możliwości wyboru drogi i w każdej tak jest,  chcesz drogi gruntowe to poprowadzi, proszę zrozumieć że to tylko dodatek ułatwiający a nie wróżka czytająca w myślach. Były czasy gdzie o tego typu navi nikt nie śnił i jakoś można było dojechać, wiem zaraz ktoś powie że to ułatwienie i jak płacę to wymagam itd. a wystarczy popatrzeć na mapę i spisać parę punktów przez które mamy jechać, bo to tylko przyrząd co może zawieść a rozsądek to potrafi ominąć.'' Koniec języka za przewodnika'' i takim przysłowiem też możemy zaoszczędzić nerwów, papierowa mapa i mały kompas to też warto mieć w aucie.

 

Życzę aby zawsze się udało dotrzeć do celu w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim się zgadzam tylko kupując nawi od nissana myślałem że będzie jak z auto mapom lub igo gdzie nigdy nie miałem żadnych problemów z trasami. Nie musiałem ingerować w trasy jedynie drobne indywidualne ustawienia i tyle i zawsze byłem na miejscu bez przygód. Przecież to nie początki nawigacji gdzie było to byle jak . Teraz producenci map walczą o klienta i dbają o niego by był zadowolony a nissanowi chyba na tym nie zależy . A wracając do nawigacji to zauważyłem że komendy tez są czasami dziwne np. skręć w drugi wyjazd co mam liczyć skręty dodam że ta komenda padła kiedy stałem na skrzyżowaniu gdzie milem do wyboru w prawo lub lewo dobrze że jest graficzne prowadzenie , skont mam wiedzieć który to pierwszy a który drugi .  Liczyłem na coś lepszego w dobie dzisiejszych czasów no i marka japońska a tu tak sobie klasa nisza średnia . Pamiętajcie że to mój osąd nie wszyscy z nim muszą się zgadzać .

Edytowane przez Andrzej G
Regulamin pkt. III 6h - proszę zwrócić uwagę na pisownię. Nasz edytor sugeruje poprawki, ale kolega miał to gdzieś. Jeżeli sytuacja się powtórzy, posty w całości trafią w kosmos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kiedyś zechce napisać jakiś soft żeby nasze nawigacje czytały dowolna mapę.

 

Szanowny kolego.

Następne tego typu wpisy trafią do HP, albo zostaną usunięte, jako nie mające nic wspólnego z zadanym w temacie pytaniem.

Andrzej G.

Edytowane przez Andrzej G
Śmieciowy post nadający się do HP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak w innych serwisach, ale w Łodzi na Brzezińskiej reklamują się promocją na bezpłatną aktualizację map przez 3 lata.

Oczywiście brakuje jedynie informacji o tym, że promocja dotyczy samochodów kupionych po 30 kwietnia 2016 roku.

Zatem w moim QQ 10.2015 to już nie obowiązuje.

Ale próżno takiej informacji na stronie szukać.  :thumbsdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program MapCare ogłoszony w czerwcu 2016, faktycznie na początku nikt niczego nie wiedział, ale po ok 1-2 miesiącach, Nissan doprecyzował, których aut dotyczy. Twój post spóźniony jakiś rok czasu ;)

 

Generalnie ta cała ich aktualizacja, to jak w powiedzonku - 100 lat za murzynami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

BTW, podpowiedzcie proszę jak szybko podejrzeć długa trasę ok 1000km na Navi, próbuje palcami zmniejszyć ekran i lipa, włączam funkcje podgląd trasy i strzałka przesuwa się w takim tempie ze chyba z 2 godziny musiałbym w aucie spędzić...  :pc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizowałem , podobno mapy z grudnia 2017 . Niestety nie mam przy sobie karty żeby zdjęcie zrobić tylko opakowanie.

20180503_201421.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem autko  z salonu na poczatku kwietnia, powiedziano mi ze mapy sa po aktualizacji , ale niestety stwierdzam ze nie ma w nich jakiegos mega pokrycia , samo wytyczanie tras jest tez troszke dziwne , czesto pcha w centrum miast zamiast prowadzic obwodnica , glownie jezdze po DE i NL. Powiem tak TomTom to to nie jest ;/ Nie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a nie masz ustawionego omijania autostrad etc?

Sprawdz ustawienia bo chyba cos tam jest fabrycznie poustawiane co moze Ci nie pasowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...