Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 - Hak holowniczy


Gość sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z kolegów zakładał już hak do nowego iXa - T31. Chciałem się dowiedzieć czy wiazka elektryczna do haka musi być z modółem czy wystarczy się wpiąć kablami. Może ktoś wie gdzie kupić w przystępnej cenie wiązkę oryginalną - w serwisie chcą przeszło 400 zł.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

a co ma komputer do tego ?ktos ci jakis pier**l naopowiadal !

 

zapytam tak czy ty chcesz sam sobie to zrobic czy u kogos ???

w 99 przypadkow prducenci zostawiaja miejsce na to po rozkreceniu bagaznika i dostania sie do bebechow w postaci kabli, powinienes miec zostawione zaciski na podpiecie wiazki od przyczepy. Moze byc jedynie konieczna wymiana bezpiecznika lub wstawienie w puste miejsce nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w niektórych markach i modelach światła np. są kontrolowane przez komputer i wtedy gniazdo haka musi być podłączone za pośre4dnictwem modułu elektronicznego.

W katalogu polskiego producenta haków AUTOHAK znalazłem informację że do starego iXa musi być dedykowana wiązka , a do nowego nie, u dealera powiedzieli że musi być wiązka Nissana za 400 zł , w Brinku ( producent haków min dla Nissana ) powieedzieli że jest do nowego iXa specjalna wiązka , ale jak dealerzy kupują od nich te haki nie jako oryginały tylko jako Brink to biorą wiązki za 19 zł. Dlatego zadałem takie pytanie , gdyż nie chciałbym :

1. wydawać 400 zał jezeli mogę wydać 19 zł

2. zapłacić za "nissanowską" wiązkę za duże pieniądze , a w efekcie końcowym mieć wiązkę za 19zł

Niestety , wiem jak tzw autoryzowane serwisy przy dealerach "pracują" i dlatego moje wątpliwości niesą bez podstaw.

Reasumując , moje wątpliwości może wyjaśnić jedynie ktoś kto już montował hak do t31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Witam

 

Jakiej firmy hak zamierzasz zalozyc?

Oryginalny NIssana automat kosztuje podobno kolo 2,5 tys i wiazka jakies 500 z modulem!

Hak BRINK automat wychodzi 1500 z 13 pin gniazdem.

Tylko co w takim razie z gwarancja samochodu skoro to nie jest oryginalna instacja Nissana?

 

Jakies informacje na ten temat ?

 

Pozdrawiam

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brink ( THULE) jest oficjalnym prodecentem haków dla nissana podobnie jak Westfalia.

Ja kupiłem ( na fakture VAT) na Allegro hak Westfalii automat za 900 zł ( używany, ale wygląda że ani razu ) , zakładać go będę u dealera za 450zł. Do haka sprzedawca dołancza zwykłe gniazdo. Rozmawiałem o tym z serwisem Nissana i nie widzą przeszkód aby to zamontować. Na haku jest tabliczka znamionowa z nr ref. części Nissana.. Wejdź na allegro i wpisz " hak x-trail" jest jeszcze jeden ale nie automat za 600 zł

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Dzieki za info ale uzywany mnie nie interesuje.

 

Serwis Nissana w Gdansku sobie walnal 850 PLN za montaz :( i jeszcze zastrzegaja sie ze jak nie jest to hak z oryginalnymi mocowaniami to nie zaloza !

No coz moze i maja racje.

 

Mysle ze wkrotce to sprawdze

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten który masz na allegro jest akurat oryginalny, tyl że kosztuje mniej niż 50% ceny. Swoją drogą jezeli taki hak założysz w zakładzie który prowadzi działalność oficjalną zgłoszoną pt. montaż haków , to zgodnie z obowiązującymi przepisami nie tracisz gwarancji. Dealerzy , generalnie często próbują zastraszyć klienta ale wystarczy jedno wezwanie do sądu i są ustawieni na swoim miejscu. O dealerze z Gdańska już słyszałem , ceny bierze już chyba nawet nie z kapelusz - bo nie ma takich kapeluszy. Jeszcze pół roku temu np. dealerzy nie chceli obsługiwać aut kupionych np w Niemczech, dzisiaj już się nie odważą odmówić obsługi gwarancyjnej.

Zgodnie z prawem możesz zrobić okresową wymianę oleju i przegląd w serwisie ale nie u dealera Nissana i nie trcisz gwarancji.

 

[ Dodano: Wto 16 Wrz, 2008 18:49 ]

http://www.allegro.pl/item438811651_hak_ho...2007_2008r.html

 

[ Dodano: Czw 18 Wrz, 2008 17:16 ]

to już chyba ostatni post w tym temacie. Hak założony - oryginalny firmy westfalia - automat - koszt 900 zł . Cena montażu u dealera w Poznaniu 400 zł + 35 zł przegląd. Ponieważ mam czujniki cofania w tylnim zdrzaku w cenie montażu dealer owiercił belkę haka tak aby wszysto pasowało. Gniazdo podłączone zwykłe bez modółu - elektryk u dealera nie miał zastrzeżeń , a więc wiadomo że do T31 wystarczy zwykła wtyczka za 20 zł. Kolege z Gdańska zapraszam do serwisu w Poznaniu ( dealer POLODY ) , chyba nawet licząc koszty przejazdu wyjdzie taniej niż w Trójmieście.

Pozdr.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Wpisuję  w wyszukiwarce forum "hak" i brak wyników, naprawdę nikt już nie poruszył tego tematu. Jeżeli znacie taki temat proszę o link.

 

Na wszelki wypadek opisze o co mi chodzi. Chcę zamontować hak, nie wiem jaki oraz kto mi to dobrze i nie za drogo zrobi w Warszawie, jak ktoś już montował proszę o informacje "co i gdzie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe że trzeba to robić w google nawet z animacją ;), a wyszukiwarka forum nie znajduje, czy ona jest bezużyteczna?

 

W każdym razie dzięki za stado linków :)

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee - 21 wyników z tutejszej szukajki

 

ef5aa45e00095689med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj formę dopełniacza - "haka" lub "montaż haka" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak spróbuję - dzieks :)

 

Zdaje się że w wyszukiwarce przypiętej do forum jest ustawiony wymóg, że szukane wyrażenia muszą być dłuższe niż 3 znaki. Jeśli mają trzy lub mniej znaków to wyszukiwarka nie zwraca wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Chcę założyć hak do holowania przyczepy kempingowej. Napiszcie czy konieczna jest wiązka elektryczna z modułem czy może być bez. Jeżeli moduł jest konieczny to czy może być uniwersalny czy dedykowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mundek28, co prawda temat dotyczy WP12, ale problem ten sam - moduł :

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/104652-wp12-moduł-do-haka/

Dodam do swojej wypowiedzi w powyższym temacie, że w opcjonalnej wersji modułu, masz możliwość podładowania (w trakcie jazdy) akumulatora przyczepy kempingowej. Biorąc pod uwagę przekroje instalacji elektr. samochodu wniosek nasuwa się sam.

Hak z gniazdem oczywiście 13-pin  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

Posty w temacie haka do T31 są dosyć stare i nie ma ich zbyt dużo. Mam auto z 2008 roku i jestem na etapie wyboru i zakupu haka. Chciałbym aby wypowiedział się ktoś, kto ostatnimi czasy borykał się z takim problemem.

Producentów dużo, modeli też, a rozpiętości cenowe spore. Montaż z serwisie z oczywistych względów odpada.

Generalnie będę używał haka do przyczepy podłodziowej kilka razy w roku. Mała łódka więc nie będą to wielkie ciężary. 

Po wyeliminowaniu Westfalii i podobnych firm (ze względu na cenę) polecono mi hak Steinhof model N-102 (nie zależy mi na wypinanym). Cena przystępna, marka znana na rynku i ponoć tak spasowany że nie trzeba nawet nic docinać. Do tego moduł - uniwersalny bo dedykowany to "przerost formy nad treścią" i "szkoda kasy".

Sam hak to koszt na teraz ok.450 zł z wysyłką, a wiązkę 7 pin z uniwersalnym modułem można dostać za ok 150 zł. Ceny weryfikowane w trakcie pisania postu - sklepy internetowe nie allegro.

No i teraz - Steinhof to dobry wybór? i czy faktycznie moduł jest taki niezbędny w tym aucie ?. Czy podłączenie "elektryki" stwarza wielkie problemy? - tak z ciekawości bo sam i tak nie będę montował.

No i kupować na 13 pin czy wystarczy na 7.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...