Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z odpalaniem Xa 2.0 dci na ciepłym


Novertis1

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze,

może podpowiecie co jeszcze sprawdzić, wymienić.

Mam problem z odpalaniem Xa 2.0 dci 173KM jak jest ciepły.

Wcześniej zakładałem temat o odpowietrzaniu bo myślałem że to jest przyczyną ale niestety nie.

Samochód nie chce odpalać jak jest ciepły tzn osiągnie połowę kresek na wyświetlaczu - jak spada o jedną kreskę lub odczekam maks 10 minut to odpala bez problemu.

Myślałem, że to wtryski, pompa wtryskowa i inne sprawy z układem paliwowym ale niestety nie.

Samochód stał 2 tygodnie w serwisie Boscha zajmującego się w Łodzi głównie tymi sprawami.

Stwierdzono, że pompa ma za małe ciśnienie i ją na stole probierczym sprawdzono (jest sprawna).Wyczyszczono zawór DVR bo sugerowano, że to on może być winowajcą -lecz też nie, wtryski ok.

Nawet podmieniono zawór DVR na nowy ale objawy nie ustąpiły.

Między czasie po podłączeniu pod kompa pojawił się błąd P1614 - niestety komputer Boscha nie wskazuje konkretnie co to jest więc google podpowiedziało, że to immobilaizer.

Twierdzę, że może być coś z nim nie tak bo wypiąłem syrenę alarmu, która zapewne jest sprzężona z nim.

Oczywiście zanim ją odłączyłem problem z odpalaniem istniał więc nie obstawiam tego.

 

Zastanawiam się czy to może być rozrusznik i może dawać takie objawy że na zimnym kręci jak szalony a na ciepłym kręci ale nie odpala samochodu.

Co jeszcze sprawdzić - już miałem jechać do serwisu Nissana ale jak pomyślę sobie, że zaraz będą kazali wymieniać pół samochodu bo najlepiej według nich tak zrobić.

Proszę poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...