Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rysy na lakierze QQ kolor cień nocy!


6tommy6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem Nissana Qashqai 1.2 Acenta w kolorze cień nocy. Auto zakupiłem w lutym 2017. Dotychczas 5 razy myte na myjni bezdotykowej i 4 razy na klasycznej ze szczotkami. Po ostatnim myciu zauważyłem mnóstwo poziomych rys na lakierze (najwięcej na tylnych błotnikach). Ja rozumiem że nowe lakiery nie są tak twarde, ale to co zobaczyłem to skandal. Czy macie również problemy z rysującym się niemiłosiernie lakierem? Czy ktoś może zgłaszał problem w serwisie w ramach gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, nie myj tego auta na myjni szczotkowej!

W zasadzie żadnego nowego samochodu bym nie ryzykował myć na takiej myjni z obrotowymi szczotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Na nowych Fordach widziałem nawet naklejki hand_wash_only_by_c0ldk1ll3r-d6it32t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem Nissana Qashqai 1.2 Acenta w kolorze cień nocy. Auto zakupiłem w lutym 2017. Dotychczas 5 razy myte na myjni bezdotykowej i 4 razy na klasycznej ze szczotkami. Po ostatnim myciu zauważyłem mnóstwo poziomych rys na lakierze (najwięcej na tylnych błotnikach). Ja rozumiem że nowe lakiery nie są tak twarde, ale to co zobaczyłem to skandal. Czy macie również problemy z rysującym się niemiłosiernie lakierem? Czy ktoś może zgłaszał problem w serwisie w ramach gwarancji?

Sam sobie dałeś niejako odpowiedź.Nie myje się lakierów wodnych na myjniach szczotkowych!!! Tylko myjka ciśnieniowa i miękka gabka do ręki...sama przyjemność.Jeżeli masz dużo rys to musisz albo zainwestować w dobre środki usuwające rysy,albo oddać do polerowania.Mam ten sam lakier i wiem co to rysy,widać to jak cholera!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka Jacku to też zły pomysł. Mikrofibra dobrej jakości i nic więcej, ani szczotki ani gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem Nissana Qashqai 1.2 Acenta w kolorze cień nocy. Auto zakupiłem w lutym 2017. Dotychczas 5 razy myte na myjni bezdotykowej i 4 razy na klasycznej ze szczotkami. Po ostatnim myciu zauważyłem mnóstwo poziomych rys na lakierze (najwięcej na tylnych błotnikach). Ja rozumiem że nowe lakiery nie są tak twarde, ale to co zobaczyłem to skandal. Czy macie również problemy z rysującym się niemiłosiernie lakierem? Czy ktoś może zgłaszał problem w serwisie w ramach gwarancji?

To nie jest problem Nissana, na każdym czarnym samochodzie po myjni szczotkowej wyjdą Ci mikro ryski, czy drogi czy tani samochód.

 

1) nie myj auta na myjni szczotkowej!

2) myj autko ręcznie, mikrofibrą, albo jeśli gąbką to taką która jest pokryta mikrofibrą(coś takiego sprawdza się najlepiej https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51GTf0Ux4mL._SY300_.jpg ) - wiaderko z wodą pilnuj żeby było czyste, jak robi się brudna woda to wymień

3) naprawienie tych rysek na szczęście jest bardzo proste:

- Kup sobie "Autoglym Super Resin Polish"(można w Polsce go dostać) - https://www.autoglym.com/super-resin-polish

- kup sobie gąbeczkę do polerowania

- nakładasz trochę na gąbeczkę i jedziesz cały samochód, kawałek po kawałku. Godzina-dwie roboty i po ryskach nie ma ani śladu.

 

 

Edit: Tu masz na allegro super resin polish:

http://allegro.pl/autoglym-super-resin-polish-srp-aio-wosk-500ml-i6278664311.html

 

Dosłownie nakładasz trochę i okrągłymi ruchami przejeżdżasz każdy element samochodu, a potem szmatką(z mikrofibry) całość delikatnie wycierasz. Tyle, jest to naprawdę bardzo proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka Jacku to też zły pomysł. Mikrofibra dobrej jakości i nic więcej, ani szczotki ani gąbki.

Pisałem najpierw myjka :D

Tak robię,myjką zmywam dość dokładnie cały brud,piasek,a później j ciepła woda i szampon i gąbeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem Nissana Qashqai 1.2 Acenta w kolorze cień nocy. Auto zakupiłem w lutym 2017. Dotychczas 5 razy myte na myjni bezdotykowej i 4 razy na klasycznej ze szczotkami. Po ostatnim myciu zauważyłem mnóstwo poziomych rys na lakierze (najwięcej na tylnych błotnikach). Ja rozumiem że nowe lakiery nie są tak twarde, ale to co zobaczyłem to skandal. Czy macie również problemy z rysującym się niemiłosiernie lakierem? Czy ktoś może zgłaszał problem w serwisie w ramach gwarancji?

 

Moi znajomi mają identyczny kolor, też zwrócili uwagę, że auto się rysuje od patrzenia. Taka specyfika tego lakieru niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...