Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regulacja wysokości fotela kierowcy


ekhart555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak w temacie mam pytanie do innych właścicieli Note'sów w kwesti regulacji wysokości fotela kierowcy. Jak to u was działa??? bo ja mam wrażenie że nie do końca jest właściwy mechanizm. Podnosząc rączką do góry podnosi sie tylko tylna część siedziska a przód pozostaje bez zmian. W ten sposób można dostać garba albo zsunąć sie z siedzenia. Czy u Was też tak to działa ?????

Jeździłem nie jednym autem i mechanizm podnoszenia fotela działał nieco inaczej- bo podnosił sie cały fotel i lekko przesuwał do przodu. Proszę o wasze spostrzeżenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Note 1,4 i tak samo. Z moim 184cm to jest nieco problem. Jeśli auto ma dobrze ustawione siedzisko to zamiast ustawień o których piszesz winno być Góra dół.

 

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka, ja u siebie z początku miałem ustawione siedzisko dość wysoko i wybrałem się w dłuższą podróż. Po kilkudziesięciu kilometrach musiałem przestawić w dół bo nie mogłem wytrzymać na kręgosłup. Wadą jest jeszcze to, że brak jest regulacji wybrzuszenia oparcia w części ledzwiowej. W kwestii siedzeń do Note się Nissan niestety nie popisal.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem inaczej...dla mnie fotel kierowcy jest IDEALNY do podróżowania. Mój kręgosłup lędźwiowy po trzech operacjach jest bardzo wrażliwy  na długość i jakość siedzenia. W Notku siedzenie-oparcie mam ustawione na około 95-100 stopni. Po za tym fotel jest wysoki i nie muszę się wyczołgiwać z za kierownicy. Podczas jazdy uda i kolana są wysoko a to ukojenie dla moich pleców. Wzrost 182 cm. 

W Audi jest ten lędźwiowy wynalazek ale nie wiem dla kogo ? po kilku kilometrach z tak wygiętym lędźwiowym mam dosyć podróżowania. O wyjściu z auta już nie piszę bo to najgorsza rzecz w całości :(.

Mało tego....z opinią o fotelach w Notku przystosowanych do kierowców z problemem kręgosłupa lędźwiowego spotkałem się nie raz. 

W GB jeździ nimi dużo osób z problemem kręgosłupa i chodzeniem......kupują go ludzie którzy muszą jeździć a nie potrafią wysiedzieć w większości nowych samochodach. Więc nie jest tak żle. 

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko po dwóch operacjach kręgosłupa i dla mnie idealne wręcz jest tzw krzesełkowe siedzenie ale tu fotel ciut za nisko.. Jak dla mnie

 

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem pod kątem 90 stopni, ale najlepiej mi się siedzi jak trochę położę oparcie. I siedzisko i oparcie dobrze trzymają na boki i nie są miękkie. A wychodzenie super, tylko nogi przełożyć :D

Kiedyś chwaliłem Mietka W169 ale Notek pod tym względem jest dla mnie najlepszy. Siedzenie pasażera też ok.....wysoko, nie za miękko i trzyma dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą jest też brak możliwości przechylania zagłówka przód-tył,przy wzroście 180 bardzo uciążliwe.

Już w Nexii to miałem i to 20 lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie....Notek z założenia miał być drugim w rodzinie, miejskim samochodem. Takim wózkiem na zakupy z silnikiem.

Na trasy "wypasiona bryka" a po zakupy Notek. Ale że trafił do Polski to każdy go porównuje z BMW lub Audi i wylicza czego w nim nie ma ;).

Jak na taki samochodzik, za takie pieniądze to nic mu nie brakuje. Osobiście na Yariske bym się nigdy nie zamienił, a to te same gabaryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marudzicie....Notek z założenia miał być drugim w rodzinie, miejskim samochodem. Takim wózkiem na zakupy z silnikiem.

Na trasy "wypasiona bryka" a po zakupy Notek. Ale że trafił do Polski to każdy go porównuje z BMW lub Audi i wylicza czego w nim nie ma ;).

Jak na taki samochodzik, za takie pieniądze to nic mu nie brakuje. Osobiście na Yariske bym się nigdy nie zamienił, a to te same gabaryty.

No u mnie jest trzecim w rodzinie,oczywiście nic mu nie brakuje,chyba że mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...