Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łożyska przednich kół


Krolik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

Moja Almera to 1.5 z 2001, bez abs.

Jestem po wymianie łożyska w przednim kole i sytuacja wygląda tak jak na filmiku.


Jest luz i szumi jakby piasta była krzywa. Łożysko wprasował mechanik i powiedział, że piasta weszła w środek łożyska podejrzanie lekko.
Podobny luz miało stare łożysko po zdemontowaniu zwrotnicy, ale byłem przekonany, że to efekt jego uszkodzenia .
Teraz zaczynam się zastanawiać, czy z jednej strony nie trafiło mi się lipne łożysko (niestety to tylko jpn) a z drugiej strony czy piasta nie nadaje się do wymiany. Czy może montaż na półosi i skręcenie skasuje ten luz?

Czy mógłby ktoś na 100% napisać, czy zwrotnice z różnych wersji silnikowych i wyposażenia (z lub bez ABS) są takie same?
Ja mam bez ABS a wizualnie wygląda na to, że zwrotnice do takiej wersji mają tylko zaślepione gniazdo czujnika.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyszły jaja, okazało się, że mechanik, któremu to zostawiłem do wprasowania nie docisnął piasty do końca. Nie rozumiem dlaczego, bo dysponował 20-tonowa prasą. W innym zakładzie (też z 20-tonówką) od razu mi to docisnęli i luzu nie ma, oraz łożysko zupełnie ucichło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...