Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprężyny na tył mocniejsze


NOmaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Może ktoś montował jakies mocniejsze sprężyny od jakiegoś patrola range rovera, discoovery? od czego mogą pasować ?? tył mam klapniety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wzmocnij kielichy a później dystanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystanse mam 5cm kielichy zdrowe jak dzwon

JESZCZE zdrowe :D

Ale nie będą jak poskaczesz ;)

 

Michał ... jak swoje skończę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Ironmana (pół roku) pod niego na razie dałem podkładkę 5 cm, bo przy mojej przebudowie na autobus może usiąść nieco.

Docelowo zamiast podkładki dam miechy pneumatyczne od regulacji wysokości (Tzn Lemmy da, ale na razie mu nie mówcie, bo ucieknie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w terrano EFSa i z tego co wiem jeżdżą do tej pory - ironmana miałem w parchatku ale nie przeżyły i teraz też mam EFSa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dedykowane Eibach od terrano long o wiekszej nośności auta :-)

Spotkałem kolesia, któy miał od Gelandy. Niestety nie wiem jaki model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natchnęliście mnie trochę ...

Dopóki rama nie pomalowana wykombinuję wzmocnienia kielichów ... ale wzdłużne

A co mi tam :)

 

(Tzn Lemmy da...

 

... się normalnie do innego EZG wyprowadzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Może ktoś montował jakies mocniejsze sprężyny od jakiegoś patrola range rovera, discoovery? od czego mogą pasować ?? tył mam klapniety.

po co kombinować i wyważać otwarte drzwi

są sprężyny dedykowane (różnych producentów)

klucz tkwi w odpowiednim doborze sprężyny szczególnie pod kątem dodatkowego obciażenia

jeśli dobierzesz odpowiednio sprężynę unikniesz również tego co muisiał zrobić @Żółwik (podładka +5cm) to wynik źle dobranej sprężyny (za miękka)

dobrze dobrana sprężyna nie ma prawa się "wysrać" po pół roku (Ironman daje 2 lata gwarancji, a EFS 3 lata)

po co kombinować ze sprężynami od innych aut, skoro są dedykowane, tylko trzeba je odpowiednio dobrać

pamiętaj, że nie ma "złotego środka" sprężyny z dodatkowym obciążeniem będą twarde, jak będziesz jeździł "na pusto" i na odwrót jak weźmiesz "bez wagi" to jak się spakujesz na wyprawę, to klapną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, ze sprezyny sa dostepne bez problemu tylko problem tkwi w czym innnym :) mianowicie $$$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mawiał klasyk "tanio już było"

to już nie te czasy, kiedy robiło się lift na sprężynach z Polspringu i amortyzatorach od Kamaza

jeśli ma być tanio, to podkładki pod sprężyny, krążki do hokeja pod poduchy (body lift) i masz monstera w wersji "dla studentów" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak zwaną rzeźbę w gównie, albo zestaw nieustającej naprawy :)

 

Niestety Snake ma rację. Kiedyś gdy nie było nic, przy pomocy metod mechaniki ludowej osiągało się

całkiem zjawiskowe efekty (nie mylić z pożądanymi). Teraz, gdy jest dostęp do części wypadałoby to zrobić dobrze.

 

Proszę o bardziej kulturalny dobór określeń. To forum czytają nie tylko " warsztatowe samce", ale również kobiety, młodzież ...

... liczę na refleksję i autopoprawkę

Edytowane przez Andrzej G
Kultura wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 % ceny zaplace za ladny czerwony czy niebieski kolor i naklejke ironmana albo jakiejs iinnej firmy.

Edytowane przez NOmaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc sprawcza czerwieni działa tylko w komorze silnika oraz pod felgami

Dodaje kucy i pomaga skutecznie je wyhamować :)

Niebieskie paski wydłużają życie amorów

Skądinąd wiadomo że wszelkie odcienie szarości zapewniają naszym mostom nieśmiertelność .. W jeepkach musi to być seledyn ... Tudzież e-moty

Ale kolor żółty, ten to dopiero ma potencjał!!! ... Sportowa żółć działa zarówno na karoserię w płaskich jak i na zawieszenie w Tyranach

Działa na hamulce, działa nawet na nakrętki kół ... u mnie zadziałała nawet na belkę haka ... No jest moc !

(Malowałem tylko hammerite'm ... A co by było gdybym zainwestował w jakieś "yellow sport" ??!!!!)

 

 

Nie róbmy rynsztoka z własnego podwórka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby, tak jak u Tomka zdublować springi ??

Jego auto skacze bo nie wyrabiają amory, ale kto wie ... gdyby dobrać odpowiednie ??

W Y61 widziałem springi w springach, może tędy droga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemmy - to ja juz chyba raczej pójdę w patent poduszki pneumatycznej w/pod spręzyną. 

 

Jak będę jeździł na pusto - jest miętko, wysoko i nie obciążam ramy.

Gdy jest obciążony - dopompuję (zwiększę napiecie wstępne) i jest lepiej.

 

Jeżeli Snake nie wynajdzie nic lepszego z dedykowanych, to chyba będzie jedyna droga.

Edytowane przez Zolwik_Tuptus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie z pompowanymi miechami pozwala się najbardziej zbliżyć do "złotego środka" czyli auta, w którym w razie potrzeby można utwardzić zawieszenie, a gdy nie ma takiej potrzeby spuścić powietrze i mieć charakterystykę standardowego zawieszenia bez efektu wozu drabiniastego

jedyny mankament to cena

zestaw dedykowany do Patrola firmy Firestone to koszt około 1300zł (bez kompresora)

cena może nie jest niska, ale efekt naprawdę bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...