Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce z tyłu piszczą podczas jazdy.


JacekJQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wakacyjnie!

 

Od jakiegoś czasu na dłuższych niż miejskie trasach zaczynają piszczeć w trakcie jazdy tylne hamulce. Tak jakby klocki tarły delikatnie o tarcze. Przy dłuższych trasach felgi są z tyłu są gorące. Nie ciepłe ale właśnie gorące. Byłem z tym u mechanika dwa razy. Rozebrał wszystko posprawdzał, nasmarował, regulował ale za każdym razem jest to samo, Niestety, żeby było trudniej to przeważnie piszczy ale czasem zdarza się, że nie piszczy. Czasem trwa to kilkadziesiąt kilometrów i przestaje. Poproszę o sugestie jaka może być przyczyna :wtf: .

Z młodzieżowym pozdrowieniem  :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poczytaj sobie tutaj na fachowej stronie masz wyjaśnione co nieco:

https://sklep.intercars.com.pl/poradnik/poradniki/piszczace-klocki-hamulcowe-problem-

 

A skoro już kilka czy kilkanaście razy "upiekłeś" tarcze, okładzin ę klocków - to nie wiem czy nie kwalifikują się do wymiany(?)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio wymieniałeś płyn hamulcowy ?

Może w instalacji zamiast płynu, jest już galaretka ?

W tamtym roku.

 

 

Proszę poczytaj sobie tutaj na fachowej stronie masz wyjaśnione co nieco:

https://sklep.intercars.com.pl/poradnik/poradniki/piszczace-klocki-hamulcowe-problem-

 

A skoro już kilka czy kilkanaście razy "upiekłeś" tarcze, okładzin ę klocków - to nie wiem czy nie kwalifikują się do wymiany(?)

 

Pozdrawiam.

To dotyczy innej sytuacji - piszczenia podczas hamowania. U mnie piszczą lub nie bez hamowania w trakcie jazdy.

 

 

A może masz "zapieczony ręczny", mechanik sprawdzał, regulował?

Sprawdzał, regulował,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Sprawdzał, regulował,

W takim razie zmień mechanika, bo nie ma takiej opcji, byś miał wszystko zrobione, wszystko sprawdzone i wyregulowane, a mimo to piszczało. Ktoś Cię skubie z kasy, a nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zmień mechanika, bo nie ma takiej opcji, byś miał wszystko zrobione, wszystko sprawdzone i wyregulowane, a mimo to piszczało. Ktoś Cię skubie z kasy, a nic nie robi.

I w sumie kolega ma rację, teraz tak mi się przypomniało, że miałem ten sam przypadek w TINO. Mechanik 2 albo nawet 3 razy poprawiał i nic, dalej piszczało, więc się wk.....m i oddałem do innego i naprawił. Więc może faktycznie zmień mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To dotyczy innej sytuacji - piszczenia podczas hamowania. U mnie piszczą lub nie bez hamowania w trakcie jazdy.

 

 

 

Jakiej firmy masz klocki?

Ponoć  Delphi rozwarstwiają się i piszczą podczas jazdy.

Sprawdź też  blaszki, które ustawiają klocek w dobrym miejscu - czy nie są pogięte i nie dotykają tarczy....No ale mechanik pewnie to oblukał.

Aczkolwiek osobiście ,po tylu nieudanych podejściach zmieniłabym mechanika. 

bo my możemy sobie tu gdybać i wróżyć z opiłków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy masz klocki?

Ponoć  Delphi rozwarstwiają się i piszczą podczas jazdy.

Sprawdź też  blaszki, które ustawiają klocek w dobrym miejscu - czy nie są pogięte i nie dotykają tarczy....No ale mechanik pewnie to oblukał.

Aczkolwiek osobiście ,po tylu nieudanych podejściach zmieniłabym mechanika. 

bo my możemy sobie tu gdybać i wróżyć z opiłków ;)

Klocki Ferodo. Zmiana "flachowca" to zawsze jakiś pomysł jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...