Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan primastar - zła praca silnika, szarpanie, spalanie wzrosło z 8 do 15 ?


grasek

Rekomendowane odpowiedzi

Nissan Primastar 2.0 Cdti 2008r

 

Mam pewnien problem. Ostatnio wymieniałem filtr paliwa, grucha od pompowania paliwa lekko się rozwaliła i była nieszczelna, auto się zapowietrzyło, przy odpalaniu musiałem pompować paliwo gruchą bo nie chciął odpalić. Z 50km tak zrobiłem. Gruche uszczelniłem, już teraz nie przepuszcza. I nagle zaczęło go dusić w czasie jazdy, tak jakby chwilowo tracił moc na sekunde mniej więcej przy 2-3 tys obrotów i mrugała kontrolka silnika i stopu. Od dwóch dni zaczęło telepać autem na biegu jałowym, jakby nie palił na jeden gar, brakuje mu mocy, przy jeździe od 2 tys obrotów, telepie całym autem i to mocno, spalanie wzrosło z 8 do 15 litrow, ma któs pomysł, bądź podobny przypadek, żeby pomóc, gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz pod CONSULTa i zczytaj błedy. Bez tego to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadanie zapłonu na 4 cylindrze, zwarcie na +
błędy P0304-9 i P0204-C coś pomoże w diagnozie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

P0304 - misfire na 4 cylindrze i P0204 to problem ze strowanie wtryskiem na 4 cynindrze. Procedura diagnostyczna zalezy od tego czy problem jest obecny po włączeniu zapłonu czy podczas pracy na biegu jałowym.

Jeśli to pierwsze to sprawdzić trzeba mocowanei wtrysku i jego połączeń elektrycznych. Kodowanie w module sterującym mogło też wypaść ( komenda SC002 i kod wtrysku )... ale tego bez Consulta raczej nie da rady sprawdzić.

W dugim przypadku podobnie jak w pierwszy tyle,że rezystencje na układzie wtrysku ( 215k om - 295k om i temperatura 0 - 40 jeśli inaczej wtrysk padł ).Warto wygenerować w Consulcie test 14 i 31 . 

Nie wiem czy to pomogło... bez kompa cieżko jest coś zrobić, ale patrząc na symptomy to wtrysk umiera jeśli wszytko jest podłączone do niego prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...