Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Kontrolka poduszki powietrznej awaria


mr_petrus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Micra K12, 2004, dCI 1,5. Sprawa wygląda następująco: W warsztacie naprawiali mi wentylator. Jakaś część była przepalona i źle podłączona. To ostatnie mogło, lecz nie musiało być przyczyną przepalenia. Wymienili część, podłączyli i wentylator działa. Za to teraz pali się cały czas kontrolka poduszek (wcześniej gasła po ok. 7 sekundach). Z tego, co wyczytałem na forum, to kwalifikuje się to jako awaria. W warsztacie sprawdzali to na swoim komputerze i jeden z mechaników stwierdził, że wygląda na to jakby moduł nie działał. Musiałem odebrać auto i umówiłem się na przyszły tydzień, żeby w tym grzebali, ale już czuję się dosyć lekki, więc, jeśli to możliwe, wolałbym sam coś pomajsterkować. Z tego, co mi wiadomo, to samochód nie miał żadnej stłuczki i poduszki nigdy nie wystrzeliły. Jestem trzecim właścicielem i Micrę mam 1,5 roku. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wypięła się kostka od poduszki pasażera (pod deską) lub przesuwając fotel na max. po stronie pasażera wypięła się kostka pod fotelem (prędzej to drugie). Sprawdziłbym to (kości żółte), ale wcześniej odłącz klemy od akumulatora. Kod od radia chyba znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...