Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Blokada zapłonu - antykradzieżowa


yodato

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

chciałem zamontowywać dodatkowe niestandardowe zabezpieczenie antykradzieżowe. Problem mam z znalezieniem elementu do odcięcia. 

 

Na elektrodzie znalazłem informacje by odciąć przy samym komputerze: "biały pin3 +15 (odcina rozruch ale nie gasi)". Odciąłem pin3 ale auto dalej zapala normalnie. 

 

Instrukcja montażu alarmu Cobra mówi o odcięciu białego kabla od zapłonu pod stacyjką. Niestety u mnie nie ma białego kabla w wymienionej kostce. Jeden z nich to stałe +12V a 4 kable dają napięcie po włączeniu zapłonu. 

Nie chce ciąć na ślepo by nie pojawiły się problemy z jakimiś błędami w komputerze.

 

Załączam zdjęcie i instrukcje o której mówiłem. Autko to dokładnie QQ J10 2009 Tekana 2.0 benzyna.

 

Czy ktoś potrafił by mnie nakierować na rozwiązanie?

 

 

 

nissan quashqai.pdf

nissan quashqai instrukcja.pdf

post-106101-0-65212700-1501491051_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcję https://www.drive2.ru/l/3740614/ 

Dzięki ale to jest instrukcja do NOTE. Elektryka jest inna. Nie wiele mi to pomaga.

 

 

Witam,

 

Pomyśl o odcięciu pompy paliwa.

 

Pozdrawiam.

 

 

Pompa mi się średnio podoba, bo jak urządzenie zawiedzie podczas jazdy to auto może zgasnąć w bardzo nieodpowiednim momencie.

 

 

Ale dzięki za rady. Może ktoś coś jeszcze w ten upał wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pompa mi się średnio podoba, bo jak urządzenie zawiedzie podczas jazdy to auto może zgasnąć w bardzo nieodpowiednim momencie.

 

Jeśli będziemy podchodzić do tego w ten sposób, to nie zamontujesz żadnego odcięcia, bo teoretycznie każde może zawieść...

Podstawa to wybór dobrego i sprawdzonego sprzętu (alarm, immo) i bardzo staranny montaż (żadnych szybkozłączek, tylko i wyłącznie lutowanie!).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...