Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai j11 zmiana świateł na Led


Adamo85

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nikt.Bardziej opłacalne jest zmienić żarówki na led'owe.

Przy zmianie lamp trzeba chyba ciąć kable bo ledy są inaczej łączone,nie wiem,czy przypadkiem nie ma gdzieś przetwornika do led,albo czy can nie wykryje zmiany ikomputer czegoś nie nawywija.Ale to tylko moja subiektywna ocena.Żarówki kosztują raptem ok.300zł a klosze? ponad 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt.Bardziej opłacalne jest zmienić żarówki na led'owe.

Przy zmianie lamp trzeba chyba ciąć kable bo ledy są inaczej łączone,nie wiem,czy przypadkiem nie ma gdzieś przetwornika do led,albo czy can nie wykryje zmiany ikomputer czegoś nie nawywija.Ale to tylko moja subiektywna ocena.Żarówki kosztują raptem ok.300zł a klosze? ponad 1000.

Popieram, ja też się nad tym zastanawiałem ale wybrałem prostszy sposób i zmieniłem same żarówki. Póki co jestem zadowolony z tej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt.Bardziej opłacalne jest zmienić żarówki na led'owe.

 

O ile wiem, to rodzaj żarówki musi być zgodny z homologacją lamp. Jeżeli jest na nich naklejka dopuszczająca wyłącznie żarówki halogenowe, to założenie żarówek ledowych jest niedozwolone i nie przejdzie kontroli w stacji diagnostycznej.   Do swojego założyłem night breaker unlimited osramu.  Polecam, naprawdę świecą znacznie lepiej. Minusem trwałość ok. 250 godz, ale biorąc pod uwagę, że świecą tylko po zmroku (mamy przecież ledowe dzienne) to starczą na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym przypadku masz rację.O homologacjach wszyscy wiemy jak jest i jakie są przepisy.Wielokrotnie przerabialiśmy już ten tematJa zmieniłem na ledy i przeglad przeszedłem bez problemu,chociaż technik zainteresował się co to jest.Nikogo nie namawiam,do zmian.Każdy podejmuje decyzję za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...