Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai N Connetca - kod do radia i kluczyka


bluev
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do osób, które zakupiły nowe samochody, a zwłaszcza odbierały swoje QQ w ostatnich tygodniach. Czy wraz z dokumentami otrzymaliście kod do radia i do kluczyka? Dealer twierdzi, że nie mają takich kodów a w ogóle to radio nie jest kodowane. Nie bardzo w to wierzę bo o konieczności zabezpieczenia kodów wspomina nawet instrukcja obsługi samochodu. Infolinia Nissana nie potrafi pomóc, wymawia się potrzebą konsultacji w dziale technicznym co trwa już kilkanaście dni.

Jak to u was wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak obecnie, ale kupowałem X rok temu i dostałem komplet kodów, łącznie z dodatkowym do alarmu.

Wszystkie auta, które kupowałem nowe, miały wpisane kody, O ILE TAKOWE BYŁY POTRZEBNE.

 

NP i30 kupowane w grudniu, bez żadnych kodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięgnąłem informacji u innego dealera i ten potwierdza, że kodu nie ma, bo jak się wyraził "kod jest w kluczyku". 

Ktoś to może potwierdzić?

 

A tak przy okazji, infolinia Nissana to zupełna porażka. Nie potrafią udzielić żadnej odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie, poza standardowym "sprawa została przekazana do odpowiedniego działu". Po przekazaniu sprawa umiera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie radio nie jest już zabezpieczone więc nie dają kodu. Natomiast kod do kluczyka powinieneś bezwzględnie dostać. Powinien być dołączony do drugiego kluczyka. Jak podpisywales protokół odbioru to była rubryka czy otrzymałeś kod.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mike12345

Ten kod do radia to potem wiekszy problem dla wlasciciela niz dla zlodzieja, zlodziej sobie jakos poradzi a wlasciciel musi sie bujac po ASO jak zgubi, zle wpisze albo poprzedni wlasciciel nie przekaze;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja nie miałem. Dostałem wreszcie odpowiedź od Nissana (po kolejnym ostrym mailu z mojej strony). Twierdzą, że w tej chwili nie ma kodów ani do radia ani do kluczkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię oszukali. Kod do imobilarzera muszą dac bo jak zgubisz obydwa klucze to nie zakodujesz nowego

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Afrance
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak już było tu napisane obecnie radia nie posiadają kodów. Pozostałe powinny być. Sprawdz co masz w protokole odbioru pojazdu.

W razie zgubienia wszytko można odzyskać, jest zapisane w systemie Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupowałem 1 sierpnia w Sosnowcu. Dostałem kod dopięty na blaszce do kluczyka. Tylko immobiliser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Zespół mi się CD w QQ 2014. Oddałem do speca na naprawę ale nie idzie tego zrobić. Czy jak kupię używane radio to muszę je jakoś kodować żeby działało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w ASO.Na razie tutaj walczy z takim cudem jedna osoba i jest na dobrej drodze.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego z którego roku będzie radio. Radio nie ma kodu ale po podpięciu do instalacji w aucie, Immobilaizer rozpozna zmienione radio i będzie je traktował jako intruza.  Nr radia jest wpisany do komputera auta. Być może potrzebna będzie wizyta w serwisie Nissan. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie sprawa wyglada tak radio nie ma żadnego kodu jest podłączone do immobilizera jeśli rozładuje nam sie akumulator przy pierwszym włączeniu zapłonu sprawdzany jest pin immobilizera w radiu i jeśli jest taki sam jak w ECM I BCM radio sie włączy, jeśli zmienimy radio na inne używane nie włączy sie bo ma zapisany w pamięci pin immo z innego auta. Należy wtedy kodować kluczyki.
Jeśli chodzi o ten kod co dostajecie z kluczykiem to jest to kod do wzoru ostrza do zamka.
Klient nie dostaje kodu immobilizera ponieważ nie ma stałego kodu. Przy każdym kodowaniu kluczyków kod się zmienia.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapomniałem dopisać przy wymianie radia należy kodować kluczyki i sprawdzić ewentualnie zmienić konfiguracje radia do wyposażenia pojazdu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...