Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPRZĘGIEŁKA do navary D401 - czy ktoś zakładał


januszmonster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chciałem "odciążyć" most i wał napędowy - dużo jeżdżę w trasy a nie w terenie .... już raz wymieniałem krzyżak w praktycznie nie używanym przednim wale napędowym ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

.... już raz wymieniałem krzyżak w praktycznie nie używanym przednim wale napędowym ...

 

Wymiana krzyżaka to odkręcenie 8 śrub i 30pln za nowy krzyżak - czy na pewno warto kombinować..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem też robiłem po taniości, samemu - ale kombinowałem tak: po włączeniu 4L rozpiąć przód sprzęgiełkami i ma się dużo mocy przy ciągnięciu ciężkiej przyczepy co często mi się zdarza (a dodatkowo miałem założone większe opony i telepał silnik na jedynce przy ruszaniu , albo za słaby 1 bieg albo dwumasa) . Przy 4L jak wiadomo nie można manewrować na asfalcie a sprzęgiełka rozwiązały by mi ten problem .... To chyba jest jakiś błąd w przełożeniach że ta jedynka jest tak "słaba" - czasami włączałem 4L (na skrzyzowaniu pod górkę ze świateł przy ruszaniu) i w czasie jazdy przełączałem na napęd tylko tył ale wg instrukcji żeby to zrobić z 4L na 4H trzeba się zatrzymać - doczytałem później ... czy można tak robić i nic sie nie stanie - Macie takie "doświadczenia" ... czy moja Navara może  jest wyjątkowo słaba ?


Wątpię aby ktokolwiek produkował sprzęgiełka do D40

no właśnie ... wydaje mi się że w ogóle nie można nawet założyć - konstrukcja piasty to chyba uniemożliwia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo kasy żeby remontować skrzynię rozdzielczą?? Człowieku równia pochyła do całkowitego zabicia układu przeniesienia napędu.

Reduktora używasz tylko w terenie na asfalcie jeździć z nie wolno.

 

Ciężkiej przyczepy tzn jak ciężkiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można z tym że trzeba pamiętać że nie wolno przekraczać 40-60 km/h (w zależności od modelu - jak jest dla d40 nie wiem) - więc powiedzmy wjeżdżając na większą górę warto włączyć i nie męczyć sprzęgła i reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo kasy żeby remontować skrzynię rozdzielczą?? Człowieku równia pochyła do całkowitego zabicia układu przeniesienia napędu.

Reduktora używasz tylko w terenie na asfalcie jeździć z nie wolno.

 

Ciężkiej przyczepy tzn jak ciężkiej??

SPOKOJNIE ;-) jeśli na asfalcie włączałem reduktor - to tylko z kołami na prosto (nigdy nie skręcałem) . Reduktor można używać na asfalcie ale tylko przy jeździe bez skręcania kołami - nic się nie stanie - można też jeździć na asfalcie w zimie jak jest ośnieżona nawierzchnia lub oblodzona . To czego nie wiem na 100% to czy można przełączać z 4L na 4H (bo jest że trzeba się zatrzymać) - raz tak zrobiłem bo miałem kłopot z ruszeniem - mocno pod górkę . przyczepa - tak jak w dowodzie 3T . ale są sytuacje że stoisz pod górkę na światłach , i ruszanie w takiej sytuacji (przynajmniej u mnie) powoduje że wibracje są takie jak by dwumasa była za słaba albo silnik nie dawał rady (duże wibracje) , a może ja się za bardzo przejmuję (ale tak jak pisałem to po założeniu kół o większej średnicy niż fabryczne o około 2cm (2cm średnicy).

Można z tym że trzeba pamiętać że nie wolno przekraczać 40-60 km/h (w zależności od modelu - jak jest dla d40 nie wiem) - więc powiedzmy wjeżdżając na większą górę warto włączyć i nie męczyć sprzęgła i reszty

Dzięki - tylko pozostaje sprawa przełączania z 4L na 4H ... piszą w instrukcji że trzeba się zatrzymać - brak synchronizacji ??? Fakt może za bardzo drążę temat ale nawet jak jest coś napisane że nie wolno tego robić to lubię wiedzieć dlaczego ...

Edytowane przez januszmonster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...