Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zgrzyt, ślizganie, auto nie chce jechać…help!


Vinnie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam nissana 350z z 2004r. żadnych modyfikacji poza dyfrem z 370z 

 

Dziś przydarzyła mi się przykra sprawa mianowicie:

 

Gasząc silnik na wbitej jedynce i wciśniętym sprzęgle, za szybko puściłem sprzęgło, silnik jeszcze nie zdążył zgasnąć… coś dość mocno trzasnęło i silnik szarpiąc zgasł.
Wystraszyłem się, wiec odpaliłem silnik i spróbowałem ruszyć, auto ze zgrzytem ruszyło i jade…, wrzucam drugie bieg dodaje gazu auto w ogóle nie przyspiesza, obroty w góre silnik reaguje… ale coś jakby się ślizgało i zgrzytało…
Zgasiłem silnik stanąłem i próbuje znów ruszyć, tym razem nie chce w ogóle ruszyć, delikatnie tak jakby coś łapało, delikatnie rusza do przodu ale prawie wcale.. zapala mi się kontrolka, jak podczas uślizgu i mielenia kół w miejscu… i słyszę zgrzyty z dyfra z tyłu.

Na początku myślałem, że coś ze sprzęgłem, skrzynią lub dwumasem.. ale myśle że to chyba dyfer.. tym bardziej że włącza się kontrolka… ale martwi mnie ten straszny zgrzyt - myśle że dobiega z dyfra ale nie dam sobie ręki uciąć bo jak na początku ruszałem to miałem wrażenie że jednak gdzieś z okolic skrzyni natomiast teraz ewidentnie z tyłu..

strasznie zgrzyta, mieli i wrażenie jakby się ślizgało i zgrzytało coś… 

 

co to może być ? macie jakieś pomysły?

 

Dodam też żę od paru dni miałem jakieś dziwne zgrzytanie i tarcie (hałas raczej z okolic sprzęgła…) działo się to tylko na zimnym silniku a kiedy już się rozgrzał bylo wszystko ok!

i kolejna rzecz to to pare razy (jakoś od 3 tyg) zdarzyło mi się że keidy jeszcze silnik był zimny.. to były straszne wibracje - chodził strasznie głośno dziwnie jak traktor, cały silnik dosłownie się trząsł - jak i auto, i tracił na mocy, i wyświetlał się check enigne- mrugał, również działo się to tylko na zimnym silniku a kiedy już się rozgrzał bylo wszystko ok!

 

 

proszę dajcie znać co to może być!? i z tym i z tym…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Łożysko oporowe, sprzęgło, dwu masa,dyfer, tyle

 

jedź do Kuby naprawi ci wszystko tylko jeśli poszły wszystkie w/w elementy przygotuj kilka tysięcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podnieść tył i ręką poruszać wałem (na luzie). Jeżeli to dyfer to powinieneś coś słyszeć.

Wydaje mi się że rozpadła się (dosłownie) dwumasa. Jakaś sprężynka dostała się pomiędzy tarcze cierne i sprzęgło się ślizga. Ewentualnie odpadła okładzina ze sprzęgła.

Odnośnie telepania na zimnym to może być setka powodów począwszy od starych świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz 1 bieg sprubuj ruszyć a kolega niech patrzy czy wał napędowy sie obraca   wątpie w uszkodzenie dyfra to poprostu niemożliwe      

półośki i przeguby sprawdziłeś    

myśle  że jednak coś ze sprzęgłem    to gruba kasa 

Edytowane przez jarek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw czym nie jest "gruba kasa" zwłaszcza, że sam miałem do wymiany i najprostszy zestaw to kilka koła + ewentualnie pompa i robota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pudzcza sprzeglo i auto nie jedzie obstawiam umielony wal napedowy albo peknieta polos. Ew. W sprzegle zerwały się okładziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...