Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

LPG Qashqai 1,2 DIG-T (2014) - prośba o poradę


Beti_Be
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wychodzi tak 30gr za km (jeśli same trasy, czy tam mieszane jak przejeżdżam przez zabudowane z ograniczeniem do 50-70). No ale jak mamy przebiegi takie jak ja w 8 lat to w rok wychodzi jakieś 7000 zł oszczędności.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000km miesiecznie mówi wszystko. Też by mi się nie opłacało.

Napisałem Wam co ile kosztuje i jak pali . Komu sie nie opłaca i nie lubi niech nie zakłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m133

To jaki sens przy duzych przebiegach kupowac Pb i dodawac LPG. Przeciez jest jeszcze ON. Jest tu jakis blad zalozeniowy. Roznica w cenie jest niewiele wieksza niz koszt instalacji i koniecznych przegladow.

A poza tym. Mam LPG nie mam kola zapasowego i co chwila trzeba tankowac bo zasieg cieniutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie,ja Wam mili nie będę się tłumaczył dlaczego pb a nie ON.

Założyłem ten temat bo szukałem info o zagazowaniu qashqaia nie znalazłem prawie nic dlatego chciałem podzielić się instalacją i warsztatem który sobie świetnie poradził z tematem.

Edytowane przez m133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale malkontenci za wszelką cenę będę starali się udowodnić, żeś, mówiąc kolokwialnie, frajer i że sami są o niebo lepsi, bo wybrali tak, a nie inaczej, a na pewno lepiej od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nic takiego nie napisałem. Jedyna moja wina jest taka, że nie zwróciłem uwagi po którymś poście jakie przebiegi kolega zrobi. Przecież napisałem, że jak weźmiemy pod uwagę przebiegi czy podział na jazdę miejską czy w trasie to się opłaca dać instalację. Ja bym nie dał nawet jakbym robił po 30-40k na rok. Ja wiem, że niektórzy nie znoszą, że ktoś może mieć zdanie odmienne. Przepraszam, że w ogóle coś napisałem.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek daj spokój, nie przepraszaj.

Wiadomo ze nie wszyscy są omnipotentami.

Ale zauważ jak niektorzy strasznie sie denerwuja i używają przymiotników w odniesieniu do innych użytkowników forum. A to dowodzi o małej pokorze. Dlatego proponuje niektorym lekture książki "Quest. Twoja droga do sukcesu" autorstwa Eichelbergera, Forthommea i Naila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończymy tą dyskusję panowie,dopóki się nie zaogni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obiecuję, że nic więcej nie napiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howgh! Jak mawiał Winnetou :) :)

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek daj spokój, nie przepraszaj.

Wiadomo ze nie wszyscy są omnipotentami.

Ale zauważ jak niektorzy strasznie sie denerwuja i używają przymiotników w odniesieniu do innych użytkowników forum. A to dowodzi o małej pokorze. Dlatego proponuje niektorym lekture książki "Quest. Twoja droga do sukcesu" autorstwa Eichelbergera, Forthommea i Naila.

Widzę, że drażliwość i nietykalność mają się dobrze :)

do sukcesu drogę odnalazłem, bez obaw. Jestem szczęśliwym człowiekiem, a wszelakiej maści psychologom, psychoterapeutom, kołczom mentalnym i ich wyznawcom, serdecznie dziękuję. Sugeruję poprawę własnego stanu ducha, poprzez stosowanie się do własnych rad :) ale to już temat do Hyde parku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.10.2017 o 13:44, ulisses napisał:

No i super!

 

Pochwal się za jakiś czas jak spalanie pb po dłuższym przebiegu (np. 10kkm).

Witam,

jestem po przeglądzie po 10 tys. km. Koszt przeglądu 120 zł, za filtry, regulację etc. Tego nie liczę, bo to normalny koszt eksploatacji.

Spalanie, jak dla mnie bajka! Odczuwam komfort w kieszeni:) 8,1/8,2 l gazu na 100 km a benzyny dobiera sobie 1,0/1,1 l. To jest jazda po Warszawie. Poza, w trasie  (ostatnio wypad do Sopotu) i było 8,0 l lpg/1,0 l benzyny. 

Jestem bardzo zadowolona! Bardzo Panu dziękuję, raz jeszcze za kontakt do Auto-Dakar, a niedowiarkom i sceptykom niczego nie będę udowadniać i wdawać się w dyskusję. Dzięki mojemu doświadczeniu wiem, że jeden z użytkowników, tu na forum, po rozmowie ze mną założył instalację w takim samym aucie, jak moje. Mój mąż w QQ 1,6 Tekna z 2012 od razu zainstalował lpg też w tym samym Zakładzie i oboje jesteśmy mega zadowoleni!!! A, on jeszcze bardziej, bo silnik korzysta wyłącznie z gazu (pali 9,0 l gazu/100 km), natomiast pb to tylko alternatywa. W jego aucie jest silnik japoński, u mnie "farncuszczyzna".

W każdym razie, tym co nie lubią wyrzucać pieniędzy w błoto polecam lpg.

Pozdrawiam, Beata

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2018 o 13:38, Beti_Be napisał:

Witam,

jestem po przeglądzie po 10 tys. km. Koszt przeglądu 120 zł, za filtry, regulację etc. Tego nie liczę, bo to normalny koszt eksploatacji.

Spalanie, jak dla mnie bajka! Odczuwam komfort w kieszeni:) 8,1/8,2 l gazu na 100 km a benzyny dobiera sobie 1,0/1,1 l. To jest jazda po Warszawie. Poza, w trasie  (ostatnio wypad do Sopotu) i było 8,0 l lpg/1,0 l benzyny. 

Jestem bardzo zadowolona! Bardzo Panu dziękuję, raz jeszcze za kontakt do Auto-Dakar, a niedowiarkom i sceptykom niczego nie będę udowadniać i wdawać się w dyskusję. Dzięki mojemu doświadczeniu wiem, że jeden z użytkowników, tu na forum, po rozmowie ze mną założył instalację w takim samym aucie, jak moje. Mój mąż w QQ 1,6 Tekna z 2012 od razu zainstalował lpg też w tym samym Zakładzie i oboje jesteśmy mega zadowoleni!!! A, on jeszcze bardziej, bo silnik korzysta wyłącznie z gazu (pali 9,0 l gazu/100 km), natomiast pb to tylko alternatywa. W jego aucie jest silnik japoński, u mnie "farncuszczyzna".

W każdym razie, tym co nie lubią wyrzucać pieniędzy w błoto polecam lpg.

Pozdrawiam, Beata

 

Napisz jeszcze co z mocą silnika na gazie,czy jest jakaś różnica w porównaniu z zasilaniem benzyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...