Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem zeta pomocy 2003 USA


Mefisto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z swoją zetą, mianowicie na zimnym silniku auto jedzie ale bardzo słabo po przejechaniu 1 km jak już trochę sie zagrzeje moc wraca ale to nie wszystko. pozniej moc jest tylko do 4k rpm potem przyszpiesza ale jak by miał 60 koni a nie 280. zmiana biegu i znowu moc wraca, czasami zdarzy sie ze pojdzie do odciny pełną mocą, ale to powiedzmy raz na 3 razy. błędów w kompie nie ma zadnych podmianka przepływki z innego zetora nie pomogła, reset ecu róznież nic nie daje. Dzieje sie to samo na pb jak i na lpg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tryb awaryjny ? Zacząłbym od przepływomierza...

tryb awaryjny chyba odcina paliwo przy 4k a tu idzie dalej ale tak jakby z 1/5 mocy. I tak jak napisałem mam 2 sprawną zete na podmianki i przepływke juz podmieniałem bez zmian. Jakieś inne pomysły ?

Dziś cały dzień jeździłem na pb98 i dużo rzadziej się to dzieje. Kurde jakieś pomysły?

Edytowane przez Mefisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to bym wyjął i przemył dokładnie naftą przepustnicę i zobaczył czy to coś da i sprawdził na klapkach czy nie ma obluzowania i czy chodzą swobodnie (otwierają i zamykają) bo to jest jedna z najgorszych wad samochodu, która nie występuje stale, tylko raz na jakiś czas, ale od czegoś trzeba zacząć. Świeczki masz dobre świeże założone ? Kable zapłonowe ? jak masz podtlenek LPG to mogło gniazda powypalać dlatego też bym rzucił okiem na świece i kable. To tak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to bym wyjął i przemył dokładnie naftą przepustnicę i zobaczył czy to coś da i sprawdził na klapkach czy nie ma obluzowania i czy chodzą swobodnie (otwierają i zamykają) bo to jest jedna z najgorszych wad samochodu, która nie występuje stale, tylko raz na jakiś czas, ale od czegoś trzeba zacząć. Świeczki masz dobre świeże założone ? Kable zapłonowe ? jak masz podtlenek LPG to mogło gniazda powypalać dlatego też bym rzucił okiem na świece i kable. To tak na początek.

 

 

kable WN w 350z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczą od wyminy   świec   i sprawdzeniu cewek zapłonowych  z  nie wywala ci żadnego błędu?

 

MI kiedyś padła jedna świeca   i też były cyrki    

więc bym może tu zaczą szukać  problemu   aaaa i kupić trzeba tylko i wyłącznie orginalne platynowe świece   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczą od wyminy   świec   i sprawdzeniu cewek zapłonowych  z  nie wywala ci żadnego błędu?

 

MI kiedyś padła jedna świeca   i też były cyrki    

więc bym może tu zaczą szukać  problemu   aaaa i kupić trzeba tylko i wyłącznie orginalne platynowe świece   

Oryginalne czyli jakie?

Pytam, ponieważ mi po numerze nadwozia wyszukali irydowe NGK 4469 LFR5AIX-11 oraz platynowe NGK 6240 PLFR5A-11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczą od wyminy świec i sprawdzeniu cewek zapłonowych z nie wywala ci żadnego błędu?

 

MI kiedyś padła jedna świeca i też były cyrki

więc bym może tu zaczą szukać problemu aaaa i kupić trzeba tylko i wyłącznie orginalne platynowe świece

Jarku tu bez zadnej wrednosci itd

Zalozylem irydy NGK dokladnie ta sama specyfikacja co oryginal smiga super odpala itd

Daj znac o co chodzi

Edytowane przez Cytrus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 o nic nie chodzi ,  poprostu seryjne są optymalne   pewnie i na świeczkach z poloneza seryjna zetka by pojechała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece po katalogu dobrane jak powinny być z 3 mech temu, wtedy tez przy okazji przeczysciłem przepustnice, błędów dalej brak na kompie. Chyba zacznę rozbierać po prostu po kolei silnik, może znajde coś ciekawego, ciekawe jest to ze na pb teraz na 10 razy 8 razy pojdzie do odcięcia, a na lpg dużo cześciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable WN w 350z ?

Oczywiscie mi o cewki chodzilo, z rozpedu o kablach napisalem :)

 

Jeszcze jest jedna rzecz ktora nie wiem czy wystepuje w 350-kach, ale jesli wystepuje to moze byc powodem rowniez chodzi mi o silniczek krokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...