Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrola rozciągnięcia łańcucha rozrządu


Swiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cz by mogl ktos opisac w bardzo prosty i dokladny sposob jak sprawdzic rozciagniecie łańcucha rozrzadu?

bo mam watpliwosci jak czytam to forum czy dobry rozrzad kupilem.

jakies opinie na temat tego łancucha? http://www.prsserwis.pl/pl/p/Rozrzad-podwojny-wzmacniany-Pathfinder-R51-2%2C5DCI/148

Jest podwojny wzmacniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał Nissan'a kosztuje 1300zł za 2 łańcuchy i 2 napinacze hydrauliczne - nic więcej.

Ty kupiłeś komplet ze ślizgami, zębatkami i na dodatek "podwójnie wzmacniany" za 1000zł całość.

Jak to możliwe..? Czy "haczyk" tej promocyjnej ceny, nie jest właśnie jakością stali użytej?

 

Ja wybrałem same łańcuchy z napinaczami.

Z wysyłką wyszło 1310zł i mam jakaś tam (ulotną) pewność ;)

Edytowane przez klapek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał to oryginał , ale sa ludzie którzy wymienili na zamienniki i też śmigają. Pytanie brzmi ile się jeszcze chce pojezdzić bo zamiennik napewno nie jest taki trwały jak oryginał a znane sa historie że ktoś założył zamiennik i za 25 tys km musiał zmieniać znów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega sq9msc pisał o 8tyś km... Troszkę za dużo pracy przy rozbieraniu/składaniu, aby sobie na to pozwolić...

 

Trzymam się maksymy - biedny robi raz, ale porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej ale częściej :) bo jak to mówią im więcej masz tym więcej chcesz i z tego powodu szukanie oszczędności

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrzad juz kupilem w lutym i przejechalem na nim ponad 10k w ASO w gdansku. calosc wyszlo 3k zl.

na oryginalnym rozrzadzie samochod zrobil prawie 300k.

teraz chcialbym sprawdzic stan wysuniecie napinaczy, wtedy bedziemy mieli jasna sytuacje trwaloscia takiego rozdzadu, bez plotek i wrozenia z kuli.

czy ktos moze opisac jak doskladnie sprawdzic rozciagniecie rozrzadu?

Edytowane przez Swiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem rozrzad i wymienilem bo kupilem auto i chcialem wymienic przy przebiegu 275k km.


ok, sam znalazlem:

 

https://drive.google.com/file/d/0By4wf5wr1IgJWHVxMk1BQjFjZTg/view?usp=sharing 

Edytowane przez Swiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk łańcucha nie jest warunkiem koniecznym do jego urwania. Widziałem już kilka silników YD25 zgładzonych przez rozrząd gdzie łańcuch urwał się i nic wcześniej nie było słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...