Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki rozmiar opon?


B4RT

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo, jaki jest dedykowany rozmiar opon do n16 1.8?

Mam obecnie 195/55/16. Czy można założyć węższe? Co proponujecie?

Czy może nic nie zmieniać i kupić taki sam rozmiar?

 

Tak czy siak jeszcze mam pytanie o producenta. Jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słupku po otwarciu drzwi kierowcy powinieneś mieć wpisany rozmiar opon, który producent przewidział do twojego auta ustawiając predkosciomierz. Co do producenta jest sporo możliwości, poszukaj testów z ADAC z aktualnego roku. Tam są oceniane pod względem przyczepności, hałasu, ekonomii i ścieralności. W ubieglym roku na wiosnę na pierwszym miejscu był Vredestein a na drugim Continental. Ja osobiście wybrałem Continentale.

 

Poszukałm dla ciebie nawet stronkę z aktualnymi testami, niestety dla niektórych, po niemiecku.

Masz linki do poszczególnych testów opon w różnych rozmiarach. W razie problemów daj znać to pomogę. Teraz powinieneś tylko wiedzieć że są tam testowane 3 rodzaje opon: Sommerreifen (letnie), Winterreifen (zimowe) i Ganzjahresreifen (całoroczne).

 

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można większe założyć. Nawet w specyfikacji samochodu masz to zapewne opisane. Ale gdybym był na Twoim miejscu, to pewnie zainwestowałbym w ten rozmiar który mam obecnie: 195/55/16. Ewentualnie pozostawiłbym rozmiar, ale zmieniłbym profil opon na 205/55 R16. Jego zmiana wiąże się z pewnymi drobnymi błędami wskazań prędkościomierza czy licznika kilometrów. Nie byłaby to duża różnica bo do około 5% w jedną lub drugą stronę, ale jest to pewna niedogodność.

Jeżeli chodzi o stronę z testami ADAC, to są polskie opracowania na http://www.testyopon.pl/letnich

Zwykle Continental, Michelin czy Pirelli są na czołowych pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart pyta o węższe, a nie większe ;)

 

Przy zachowaniu średnicy felgi węższe opony nie mają sensu, bo np 185/60 czy 185/55 to jeszcze bardziej nietypowe rozmiary niż 195/55. Ja bym zakładał 195/55. Spokojnie można założyć 185/65/15, ale tu już trzeba wymienić felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...