Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik klepie jak jest zimny


RoboolLFC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy Nissanów, jestem nowy na forum. Posiadam  Qashqaja 1.2 benzynka z końca 2015r. Mam go od nowości, aktualny przebieg 17000km.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że rano gdy silnik jest zimny-po nocy stania gdy odpalam silnik po paru sekundach zaczyna klepac kle kle kle ..... przez około minute i przestaje i chodzi ładnie cicho bez stuków.

Wydaje mi się,ze jak olej jest zimny to klepie a jak trochę się rozgrzeje to przestaje.Byłem z tym w ASO Lodz ul.Brzezinska i oni twierdza,ze to  elektrozawory się ustawiają ale ja w to nie wierze bo tak nie było.

Czy może ktoś tak miał, może to wina oleju jaki zalali po pierwszym serwisie?

Proszę o porady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo nie pytałem, myślałem ,że dobry ale zadzwonię i się dowiem, myślisz, że to może być olej przyczyną takiego klepania, tak jak by nie było dobrego smarowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo nie pytałem, myślałem ,że dobry ale zadzwonię i się dowiem, myślisz, że to może być olej przyczyną takiego klepania, tak jak by nie było dobrego smarowania?

Dla czego Tobie klepie? A innym nie? Ja też bym stawiał na olej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napinacz napewno nie bo 3 tyg temu wymieniany byl caly rozrzad!Przy 3000 obrotow bylo slychac dziwny metaliczny dzwiek,zaprowadzilem na serwis I djagnoza po tygodniu na zebatce jakies dwa zeby ukruszone,podobne wada konstrukcyjna I zmienili caly rozrzad I jest OK. Kle panie mam juz od jakich 3 misiecy I wydaje mi sie,ze zaczelo sie po pierwszym serwis ie dla tego pytam czy moze to olej zly,moze ktos to mial u siebie.Dzieki za odpowiedzi

Boje sie,ze jak juz teraz silnik tak pracuje to co bedzie przy wiekszym przebiegu

Dowiedzialem sie jaki olej mam zalany castrol 5w40. Napiszcie jaki olej wy lejecie do swoi bolidow to bede mogl porownac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ELF EVOLUTION 900 SXR 5W40

4b9b732c80796a35med.jpg

Jest to jeden z olejów dedykowanych do naszych silników, posiada aprobatę producenta RN0710 i wymaganą normę ACEA A3/B4.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo,pewnie!Tylko jak teraz zglaszam to mechanicy nic nie slysza bo tak musi byc to jest najlepsze,nowy samochod a kelpie jak stary golf.

Dzieki za fotke oleju bede musial chyba wymienic I zobaczymy jak bedzie pracowal

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w serwisie jakim olejem zalewali,chociaż po tych wizytach może być trudno o prawdziwą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem dzisiaj i powiedzieli, ze castrol 5w40 albo specjalnym olejem do Nissana cokolwiek to znaczy.Rozumiem,ze albo tym castrolem 5w40 albo jakims innym specjalnym dla marki Nissan

Edytowane przez RoboolLFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wymienił bym olej i filtr, koszt nie duży, tylko nie w serwisie a choćby u kolegi na podwórku lub w punkcie wymiany oleju, gdzie będziesz widział co robią. Serwisy leją z beczek a co w niej jest to jest loteria, fachmany też mają auta a stan ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem dzisiaj i powiedzieli, ze castrol 5w40 albo specjalnym olejem do Nissana cokolwiek to znaczy.Rozumiem,ze albo tym castrolem 5w40 albo jakims innym specjalnym dla marki Nissan

Fajny serwis,nie wiedzą jakim olejem zalali :D

Zrób tak jak radzi Kuba i koledzy,zmień na Elfa dedykowanego,nie jest drogi a pewny I nie rób tego w serwisie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za opinie chyba tak zrobie bo nic ineego mi nie pozostalo,mam nadzieje,ze to pomoze

bo jak slysze ten dzwiek silnika rano to mi slabo I zwyczjnie wstyd jak ktos przechodzi I slucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można by było powiedzieć,że tak może być....Ale! Czemu nie podjedziesz do tego serwisu i niech odpalą inną Kaśkę i sprawdzą czy ten tyk tak ma,czy po prostu spychają problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba będzie trzeba podjechać znowu, wkurza mnie to, ze już byłem dwa razy i oni nic nie słyszą niby. Pitolą mi o hydraulicznych zaworach a to klepie zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...