Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[350Z] Czujniki parkowania - FRONT/TYŁ


Ferris
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

drodzy - mam pytanie dotyczące montażu czujników parkowania w 350Z - wersja RevUp 2006 USA.

 

Dopytywałem o to w ASO i udzielono mi odpowiedzi, że są w stanie sprowadzić fabryczne czujniki Nissana i zamontować je na tył - cena za robociznę i sam komponent nieco kosmiczna ale ok, mogę to przeżyć.

 

Gdy jednakże dopytałem ich czy można takie same czujniki zamontować na front, uzyskałem odpowiedź " czujniki tylne nie mogą być zastosowanie z przodu bo nie pozwoli na to ich budowa" oraz nadmienili, że fabrycznie Nissan nigdy czujników na front nie wypuścił - zakładam, że po prostu chodzi o "Z-etkę" samą w sobie...

 

Jak Wy się na to zapatrujecie ?

 

Dzięki, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo filmików na YT jak zakładają kamerki cofania i wyjdzie Ci to sporo taniej niż "debilne" kwoty w ASO, i jeszcze się może okazać że sam zrobisz to lepiej niż oni. Co do czujników myślę że to też nie kłopot zamontować je z przodu , bo to w końcu tylko elektronika. Poszukaj na my350z bo chyba kiedyś tam taki temat był i koleżka to bardzo fajnie opisywał wraz z linkami do zestawów

Edytowane przez Asesino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, samemu nie będę się bawił w to - zostawiam to fachowcom bo sam takowym absolutnie nie jestem :)

 

Ok a czy możecie polecić kogoś w Warszawie i okolicach zajmującego się montażem tych czujników i do tego jakiś konkretny model ?

 

Coś tam czytałem, że Bosch'a są mocne - drogie ale bardzo dobre.

 

---> Zastanawiam się jakie ASO wstawia - zakładam, że jakieś fabryczne od Nissana ale czy można je kupić indywidualnie ?

 

Dzięki, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferris zapomnij o takiej robocie w ASO. Nie ma to żadnego sensu. Znają się na tym tak samo jak każdy albo trochę gorzej a z cala pewnością wezmą jak cygan za matkę. Powtarzam jeszcze raz znajdź młodego dobrego elektryka któremu chce się pieprzyć z takimi rzeczami to zrobi Ci dobrze i za grosze. Robota nie jest skomplikowana dla elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie chce nowego tematu zakladac a tytuł pasuje

zetka stala 3-4 miesiace i po odpaleniu czujniki z tyłu piszczą praktycznie non stop, auto mam 5 lat i nigdy takich jaj nie bylo

napewno nie sa brudne ani nic takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w Z bo nie mam czujników parkowania ale w BMW jak piszczy ciaglym sygnalem to jest błąd w systemie/module. Zazwyczaj któryś czujnik uszkodzony. Sprawdza palcem albo na sluch czy wszystkie cykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...