Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z IMO? Nie odpala


beniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. 

 

Mam problem ....

 

Musialem podladowac akumulator, odlaczylem .... zanioslem do domu ... naladowalem .... podlaczylem i lipa. ....

Na poczatku swiecila sie caly czas lampka czerwona NATS i gdy tylko przekrecam kluczyk to komputer tak jakby sie resetowal (gasnie swiatlo i wyswietlacz i wraca po okolo 5 sekundach). 

Od czasu do czasu nie zalaczaja sie nawet swiece , tylko mrygnie dioda i koniec. Po przekreceniu kluczyka centralny zamyka otwiera a nie robil tak wczesniej. 

 

Tak jakby sie imo rozkodowal. Bezpieczniki wszystkie sprawdzilem, sa ok. Rozlaczylem bezpiecznik pod maska ten z tego co pamietam 80A po prawej na gorze na minute ale tez nic. 

 

Programowalem kluczyk .... tez nic. 

 

Dodam ze przyczyna ladowania akumulatora byl posrednio brak paliwa (zabraklo paliwa.... zalalem , krecilem rozrusznikiem az w sumie padl ...) samochod odholowany pod dom. 

 

Czy jest jakis sposob na "zaprogramowanie NATS'a bo wedlug objawow na to mi wyglada z gory dzieki za wszelkie pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NATS jest OK gazowałem takie auta i po odpięciu AKU po dwóch dniach działały OK czyli nei tu problem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Tak jakby sie imo rozkodowal. 

 

Programowalem kluczyk .... tez nic. 

 

Dodam ze przyczyna ladowania akumulatora byl posrednio brak paliwa (zabraklo paliwa.... zalalem , krecilem rozrusznikiem az w sumie padl ...) samochod odholowany pod dom. 

 

Czy jest jakis sposob na "zaprogramowanie NATS'a bo wedlug objawow na to mi wyglada ...

Z tego co wiem, to przy spadku napięcia poniżej 10,5 V NATS gubi kod. Ale piszesz, że kluczyk (czyli transponder w nim) programowałeś w zakładzie - tak?

A drugim kluczykiem też próbowałeś uruchomić silnik?

Próbowałeś wymigać kody błedów? Byłoby wiadomo, gdzie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transporded nie. Tylko kluczyk od centralnego a to chyba dwie rozne sprawy. Zaraz bede szedl do pracy to sprobuje zakrecic drugim kluczykiem. Wymigam po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria ma ze 3 miesiace (nowka ). A i programowanie kluczyka probowalem i nie pomoglo. 

Drugi kluczyk tez nie pomaga. Z wymiganiem bledow mam problem ... nie posiadam 1;8 pinu a sposob na pedal gazu nie dziala u mnie :) 

 

Ale ! 

 

Dzisiaj odkrylem cos ! :] Co jest dosyc wazne. Majac ON i przekrecajac galke od swiatel komp sie resetuje tak samo jak przy probie odpaleniu. Ewidentnie gdzie jest zwarcicho ! Tylko gdzie !?  Tylko bylo holowanie i nie przypominam sobie abym o cos zahaczyl. Czyli to raczej nie NATS tylko problem z pradem .... Ktos cos !? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to prostownik i załaduj porządnie aku, sprawdź mocowanie klem. Wyczyść dobrze masowe do budy i motorku. Jeśli nadal będzie świecił imo to

Jest bardzo możliwe ze pad imo, w 2.2 di ale na dokładkę nie sam!, i oby nie! Jest on połączony z elektrozaworem pompy. Brak paliwa w tym modelu jest katastroficzny, muszę przyznać ze jestes zdolna jednostka by do tego dopuścić! I może to się zemścić za chwile. . Bo same pompy VP są strasznie delikatne i wrażliwe .

Pzd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masy sprawdzić i poprawić. Następnie samochód do serwisu, albo z serwisu magika z Consultem, zależy do serwisu. Potrzebne będzie też zdjęcie nalepki transpondera z pod kierownicy dla wyczarowania kodu PIN. Gdy już będzie consult, magik i pin, to po 15 min samochód zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne będzie też zdjęcie nalepki transpondera z pod kierownicy dla wyczarowania kodu PIN.

Bajki opowiadasz! Dla consult podstawowym info o code jest pin radia. Jeśli go nie ma można procedurę otwarcia obejść przez vin i ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...