Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Trzeszczący nawiew wentylacji


adamos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś tez miał/ma problem z treszczącym nawiewem ?

Udało mi się zlokalizować trzaski, które mnie irytowały - okazuje się ze środkowa płytka nawiewu od pasażera (na której jest uchwyt do zmiany kierunku nawiewu) ma luz. Powoduje to że wpada w "bardzoprzyjemny" rezonans i stukanie na każdej nierówności.  Za bardzo nie mam pomysłu jak to samemu można zrobić to to jakby w środku element nie były dopasowane.

Może ktoś coś miał podobnego ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie a skoro samochód jest na gwarancji to zamierzam pojechać do ASO w celu naprawy tego.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tez miał/ma problem z treszczącym nawiewem ?

Udało mi się zlokalizować trzaski, które mnie irytowały - okazuje się ze środkowa płytka nawiewu od pasażera (na której jest uchwyt do zmiany kierunku nawiewu) ma luz. Powoduje to że wpada w "bardzoprzyjemny" rezonans i stukanie na każdej nierówności.  Za bardzo nie mam pomysłu jak to samemu można zrobić to to jakby w środku element nie były dopasowane.

Może ktoś coś miał podobnego ?

Widocznie zapomnieli,owinąć czarną bawełnianą taśmą głuszącą,albo źle zrobili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłeś w serwisie? Udało im się zlikwidować to trzeszczenie?

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udało się komuś z Was zlikwidować trzeszczenie deski rozdzielczej w ASO? Mnie ostatnio olali mówiąc w skrócie że ten typ tak ma. Teraz nie chce mi się już z tym wojować ale po zimie zamierzam spróbować w innym serwisie to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się sam,...nie chcieli tak mówić,więc tłumaczenie TTTM jest im na rękę.Kup sobie taśmę bawełnianą do wygłuszania i na prawdę pobaw się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie poprawiać po fabryce no ale widzę że pewnie inaczej się nie da. Wiosną przy przeglądzie (w innym ASO) zwrócę na to uwagę i zobaczymy, jeśli to samo mi powiedzą to sam się tym zajmę. Dzięki za sugestię z taśmą, faktycznie to będzie pewnie najlepsze rozwiązanie.

 

U mnie grzechotanie występuje tak jakby pod środkowym nawiewem i powyżej radia. Widziałem filmy na których ktoś wyjmuje radio, jednak nie wiem czy po wyciągnięciu go miałbym dostęp do nawiewów od dołu. Wydawało mi się że nad radiem jest zamknięta przestrzeń. Wolałbym jednak zabawę z radiem gdyż wydaje mi się że łatwiej to rozebrać niż całą górę deski. Chyba że ma ktoś pomysł jak wyciągnąć kratki nawiewu bez rozbierania deski, może da się to jakoś podważyć i wysunać?

Nie chcę za bardzo tam grzebać żeby nie pozostawić za dużo śladów, później w ASO będą marudzić że sam coś grzebałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mały update po pewnym czasie:

tak jak sugerowano - pobawiłem się sam :) odkręciłem nawiew, zdjąłem listwę dekoracyjną dochodzacą do nawiewu - troche taśmy, gabki i .... jest cisza :) moim zdaniem gdzieś pomiędzy ta lista a obudową wywietrznika coś brzęczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakoś to samo się naprawiło i już tego nie słyszę. Obok mnie jest remont, droga rozkopana i pełno dziur. Może po tych wertepach w końcu się jakoś wszystko ułożyło ;)

2 godziny temu, adamos napisał:

zdjąłem listwę dekoracyjną dochodzacą do nawiewu

Która to listwa? Myślałem że trzeba będzie wyciągać radio żeby się tam dobrać. To ta srebrna obwódka kratek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,to ta listwa na prawo od radia,po jej zdjęciu można się dobrać do radia i reszty

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie widziałem to na jakimś filmie o demontażu radia.  Może tam zajrzę w wolnym czasie bo mam jakieś dziwne wrażenie że to przez wyższe temperatury nie słyszę tego co wcześniej. Z plastikami wydaje mi się że głównie zimą trzeszczą więc podejrzewam że to może powrócić.

Edytowane przez Mike83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mike83 napisał:

 

Która to listwa? Myślałem że trzeba będzie wyciągać radio żeby się tam dobrać. To ta srebrna obwódka kratek?

Nie, ta listwa odchodząca od kratki nawiewu i dochodząca aż do radia - ten podłużny element plastikowy z wysokim połyskiem. Najpierw trzeba zdjąć obudowę nawiewu i just jest dostęp do tej listwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...