Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr K&N czy poprawia osiągi


RoboolLFC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pytanie czy któryś z was wymieniał oryginalny filtr powietrza na K&N?

Czy osiągi samochodu się poprawiają, jest odczuwalna jakaś zmiana? Oczywiście chodzi mi o silnik 1.2

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wiele razy na forum.Kilka osób już wymieniło,nie tylko w Kaśkach alei w Pulsarach.Odczucia są różne,na pewno jest troszkę głośniej,silnik brzmi bardziej basowo,wg.odczuć jest żwawszy ,czy spala mniej? Trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 1.6 w X-trailu, odczucie jest zauważalne, już gdzieś pisałem o teście z niewtajemniczonym sąsiadem.

Ciut głośniej, ale czy basowo, to raczej nie ;)

Na spalanie, w moim przypadku, nie ma żadnego wpływu

Jeździłem zastępczą kasztanką z 1.2 i tam już jest głośno mawet bez k&n, a sam filtr demona z niego i tak nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnej różnicy ani w osiągach ani w hałasie. Jedyna różnica na plus to ta, że w każdej chwili możesz przemyć i filtr jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr stożkowy czy wkłąd ? Ja osobicie z dowiadczenia uważam,że nie. Dzwięk silnika możę się lekko poprawić... ale to 1,2 L więc nie będzie to V8 Hemi.  Ukłąd dolotowy wraz z filtrem orginalnym został obliczony ( pojemność ukłądu dolotowego itp ) na dany silnik. Zmiana na inny filtr może prowadzić do zmiany tych parametrów. Wzrostu mocy raczej nie spodziewał bym się bez zmiany oprogramowania, pojemnośći ukłądu dolotowego i wylotowego.

To oczywiście jest moja opinia tylko.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba,bo to jest prawda.W pewnych przypadkach zamiana na K&N może nawet spowodować wzrost spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki filtr tak poprawia osiągi silnika jak kolor czerwony jest najszybszy - wiem bo mam - nie filtr tylko czerwonego QQ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie czy któryś z was wymieniał oryginalny filtr powietrza na K&N?

Czy osiągi samochodu się poprawiają, jest odczuwalna jakaś zmiana? Oczywiście chodzi mi o silnik 1.2

Pozdrawiam

Pierwsze pytanie jakie bym sobie zadał, to czy wkład bawełniany nie spowoduje spadku jakości filtracji. Ja tam jeżdże z wkładem toaletowym i wymieniam często ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...